Binance HaberleriHaberler

Changpeng Zhao, Binance’in Son Yıllardaki Büyük Başarısının Arkasındaki Sihri Açıkladı

Changpeng Zhao, Binance'in Son Yıllardaki Büyük Başarısının Arkasındaki Sihri Açıkladı

Faktörleri üçe ayırır – Kullanıcılar, Hizmet ve Ürün.
Borsa, daha geniş, uluslararası bir müşteriye hitap eden ilk borsa haline gelerek, keşfedilmemiş bir yolda bir iz bıraktı.

Binance, şüphesiz dünyanın en büyük kripto para borsasıdır, ancak zirveye giden yol, yolculukların en sorunsuzu olmadı. Borsa CEO’su Changpeng Zhao, başarının tarifini açıklamaya devam ediyor.

Başarının Temelleri

“ CZ’s FAQ ” serisinin devamı olarak, kurucu borsanın şaşırtıcı büyümesi konusunu gündeme getirdi. Binance’in “çılgın” veya “vahşi batı” olmak temelinde büyüdüğü efsanesini çürüterek başladı. Kullanıcıların zor kazanılan fonlarını “vahşi” olmakla ün yapmış bir kripto para borsasında batırmayacaklarını kaydetti.

Değişimin başarısının faktörlerini kullanıcıları korumak, onları mükemmel hizmetle elde tutmak ve yenilikçi ürünler sunmak olarak daralttı . Çin hükümetinin ICO’ları elinde tutan projelerin orijinal olarak toplanan fonları kullanıcılara iade etmesini emrettikten sonra 2017’de ilginç bir olayı hatırladı. O zaman, BNB %600 arttı, ancak acemi şirket geri ödeme yapmak için nakit rezervlerinin %40’ından fazlasını kullandı.

“Pahalıydı, ancak kullanıcıları koruma anlayışımıza bağlı kaldık” dedi. “Duyurduğumuz anda, topluluktan ezici bir çoğunlukla olumlu geri bildirimler aldık. Kullanıcılar bize akın etti. Kullanıcıları koruduk ve daha fazla kullanıcı kazandık.”

CZ, platformdaki NEO sahiplerine GAS jetonlarını iade eden ilk borsa olduğunu hatırlattı ve sonuç olarak çoğu NEO kullanıcısı borsaya geçti. “Borsa tabanlı airdrop’ları ve çatalları destekleme” hamlesinin, teknoloji meraklısı olmayan kişilerin düşüşlere katılmasını kolaylaştırdığını ve kullanıcıların kayıpları kurtarmasına yardımcı olmaya yönelik cesur girişimlerin kullanıcıları platforma sevdirdiğini de sözlerine ekledi.

Hizmet açısından Changpeng Zhao, Binance’den önce diğer borsaların müşteri sorunlarını çözmesinin ortalama iki ay sürdüğünü iddia ediyor. Ancak Binance, dakikalar içinde yanıt veren canlı sohbetlerin tanıtımıyla senaryoyu tersine çevirdi.

“Bil bakalım ne oldu? Kullanıcılarımız beğendi ve bize akın etti. Ardından endüstri bunu takip etmek zorunda kaldı, bu yüzden kripto endüstrisindeki hizmet standartlarını iyileştirmeye yardımcı olduğumuzu düşünmek istiyoruz.”

Sihirli Ürün

CZ, 2017’de çoğu kripto para borsasının profesyonel yatırımcıların ihtiyaçlarını tam olarak karşılamayan bir “acemi arayüzüne” sahip olduğunu belirtti. Bu amaçla Binance, ister yeni başlayan ister orta seviye olsun, tüm tüccar sınıflarına hitap etmek için tek sayfalı ticaretin iki versiyonunu tasarladı.

Dikkatinizi Çekebilir: Altcoin’de Bir İlk Olarak, USDC’nin Ethereum Üzerindeki Toplam Arzı, Rakibi Olan USDT’yi Aştı

Bundan sonra gündemdeki sıra hız oldu. CZ’ye göre, “Binance’in eşleşmesi diğer borsalardan daha hızlı” ve platformun API’si, platformdaki en hızlı ve en kararlı olanıdır. Borsa başlatılmadan önce CZ, baskın borsaların en iyi şekilde “bitcoin borsaları” olarak tanımlanabileceğini ve madeni paralarda sınırlı bir listeye sahip olduğunu belirtti. Boşluğu doldurmak için Binance çok çeşitli coinler için destek sağlıyor ve bugün 500’den fazla coin listeliyor.

Changpeng Zhao, pazarlamaya bir servet harcayan diğer platformların aksine Binance’in dünyadaki en düşük ücretli borsa olduğunu iddia ediyor. Binance, uluslararası bir pazarı çekmek için, lansmandan sonraki ilk 30 gün içinde dokuz dili destekledi ve tüm rakip borsaları geride bırakarak sayıyı 31 küresel dile çıkardı.

CZ , “Bir şeyin başarılı olması için 1000 şeyi iyi yapmanız ve ayrıca bolca şansa ihtiyacınız var” diye yazdı. “Bir şeyin başarısız olması için, diğer 1000 şeyi nispeten iyi yaptıktan sonra bile, bir şeyi kötü yapmanız yeterlidir.”

Binance Haberleri: Binance Haberleri’ni okudunuz.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu