HaberlerKripto Para Haberleri

Changpeng Zhao, 4 yıllık bir kripto kışı öngördü

Changpeng Zhao, 4 yıllık bir kripto kışı öngördü. Kripto para piyasası 4 yıl boyunca diplerde kalacak...

Binance ticaret platformunun kurucusu Changpeng Zhao (CZ), Amerikan iş yayını Fortune ile yaptığı röportajda, kripto kışının kaba tahminlere göre 2026 yılına kadar yaklaşık 4 yıl sürebileceğini söyledi. Ancak girişimci, çoğu platform zarar görse de, pozitifleri bulmak için çaba gösterilmesi gerektiğini kaydetti:

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

“Olan şey bir felaket olarak adlandırılabilir. Bu arada, bir düşüş döneminde her zaman fırsat vardır.”

CZ, mevcut piyasa resminin kalifiye çalışanları personele çekmek için iyi bir nokta olduğunu ve ayrıca şirketlerin daha düşük finansal maliyetle satın alınmasına olanak tanıdığını belirtti.

İki gün önce, 15 Haziran 2022’de Changpeng Zhao, dinleyicilerine 2022’nin sonuna kadar şirketteki iş sayısını üçte bir oranında artırma ve 8 bin çalışana ulaşma planlarını bildirdi. Bu açıklama, personelin zorunlu olarak azaltılması konusunda Binance ile rekabet eden kripto borsalarının haberlerinin aksine geldi. Coinbase ve Crypto.com platformlarının temsilcileri, yaklaşan işten çıkarmalar hakkında mesajlar paylaştı.

Uzmanlara göre, mevcut piyasa gerçeklerinde beklenmeyen bir şekilde, Zhao’nun kararı piyasa reddinin bir sonucu olarak haklı çıktı:

“Çoğu için acı verici bir zaman, zayıf projeleri acımasızca ayıklıyor. Hayatta kalmayı başaran herkes, iyi zamanlar geldiğinde lider bir oyuncu olacak.”

Analistler, Kasım 2021’in zirve değerlerine kıyasla kripto varlıklarının piyasa kapitalizasyonunun %70’ini kaybettiğini kaydetti. Toplam para arzından 2 trilyon doların üzerinde sermaye çekildi.

Bu arada, uzmanlara göre, en iyi 100 kripto projesi sıralamasındaki 4 girişimden 3’ü, maksimum değerin (Tüm Zamanların En Yüksek, ATH) %90’ından fazlası ile piyasa kapitalizasyonlarını zaten kaybetti.

Daha önce, Coinfili.com editörleri, Bloomberg’in baş kripto stratejisti Mike McGlone’a göre Bitcoin’in (BTC) maliyetinin mümkün olan en düşük 20.000 $ seviyesine çıktığını bildirdi.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu