DeFi HaberleriHaberler

ChainSwap Exploit, DeFi Jetonları İçin Milyonlarca Kayba Yol Açıyor

ChainSwap Exploit, DeFi Jetonları İçin Milyonlarca Kayba Yol Açıyor

Kısaca

  • Bir saldırgan, ChainSwap’ın akıllı kodundaki kritik bir güvenlik açığından yararlandı.
  • Saldırı, Jake Paul destekli Wilder Web de dahil olmak üzere birkaç milyon dolarlık bir kayba neden oldu.
  • ChainSwap geçen hafta başka bir saldırıya uğradı. Proje, 800.000 $ zarar etti.

Dün gece, Binance Smart Chain’de Ethereum tokenlerini başlatmak için ChainSwap’ı kullanan kripto projeleri, şu anda adresi yaklaşık 4,4 milyon dolara sahip olan bir saldırgana milyonlar kaybetti.

Saldırgan, ChainSwap’i kullanarak projelerin BSC sözleşmelerinin kontrolünü ele geçirmeyi başardı. Saldırgan, jetonları doğrudan adreslerine bastı ve ardından bunları BSC’nin en popüler merkezi olmayan borsası PancakeSwap’ta sattı.

Saldırı ilk olarak YouTuber Jake Paul tarafından desteklenen Ethereum tabanlı bir NFT girişimi olan Wilder World’ün geliştiricisi n30 tarafından tespit edildi ve analiz edildi . Saldırgan, Wilder World’ün yerel simgesi olan 20.000.000 WILD’i çalmayı başardı.

ChainSwap dün saat 21:30 UTC’de “Likidite geçici olarak çekildi, lütfen en kısa sürede $ satın almayın, istismarı araştırıyoruz” dedi. ChainSwap’ın yerel tokeni ASAP %24 düştü ve şu anda 0,22 dolardan işlem görüyor.

Chainswap ekibi, bilgisayar korsanlarının adreslerini filtrelemek için BSC eşleme belirteci adresini dondurdu.

Filtreleme bitene kadar bakiyeler geçici olarak 0 gösterebilir.

Chainswap ile etkileşime giren cüzdanlar değil, akıllı sözleşme etkilenir. Bireysel cüzdanlardan gelen fonlar güvende.

Diğer sömürülen tokenler arasında Antimatter, Optionroom, Umbrellabank, Nord, Razor, Peri, Unido, Oro, Vortex, Blank ve Unifarm bulunur.

Antimatter ve Optionroom gibi bu projelerden bazıları, token sahiplerini 1:1 temelinde telafi edeceklerini söylediler. Diğerleri gibi Nord , hala “ileri yolunu.” Bir düzenliyorlar.

ChainSwap, Ethereum ve Binance Smart Chain arasındaki köprüsünü dondurdu ve tüm ASAP sahiplerinin tazmin edileceğini söyledi.

Nisan ayında ChainSwap, Alameda Research ve OKEx OK Block Dream Fund liderliğindeki bir finansman turunda 3 milyon dolar topladı.

Bu, ChainSwap’in bu ay uğradığı ikinci saldırı. 2 Temmuz’da platform, bir saldırganın kodundaki başka bir güvenlik açığından yararlanmasından sonra 800.000 dolar zarara uğradı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu