Blockchain HaberleriHaberler

ChainGuardian’ın Ekibi, Blockchain Tabanlı Oyunların Benimsenmesini Arttırmak Için Cryptoverse’i Başlattı

Oyuncu odaklı bir oyna-kazan RPG oyunu olan ChainGuardians’ın arkasındaki Kanada blok zinciri oyun platformu, yeni bir metaverse oyun platformu Cryptoverse’i piyasaya sürüyor. Yeni başlatılan oyun platformu, blok zincir oyunlarının kitleler tarafından daha fazla benimsenmesini sağlayan nihai metaverse yaratmayı hedefliyor. Oyun ayrıca oyunculara oyuna katılırken akıcı, yüksek kaliteli ve eğlenceli bir deneyim sunan en iyi oyun motorlarından bazılarında çalışır.

Cryptoverse, blockchain oyunları için mevcut en gelişmiş oyun motorlarından biri olan Unreal Engine 5 ile oluşturulmuş bir 3D sanal dünyadır. Oyundaki oyuncular, ERC-721 jetonları veya değiştirilemez jetonlar (NFT’ler) olarak temsil edilen LAND, binalar ve bölgeler gibi sanal varlıkların kanıtlanabilir sahipliğini koruyabilir. Metaverse, farklı sosyal katmanlar, oyun içi iyileştirmeler ve avatarlar, araçlar, araziler ve binalar dahil olmak üzere oyuncuların sahip olabileceği her türlü varlık dahil olmak üzere benzersiz “sosyal mekanikler” içerecek.

Dikkatinizi Çekebilir: OpenSea Saldırısı Milyonlarca Değerinde Çalınan NFT’ye Nasıl Yol Açtı?

Oyuna katılımı sağlamak için oyuncular ayrıca ChainGuardians’ta kullanılan CGG jetonu aracılığıyla teşvik edilir. CGG belirteci ayrıca oyuncuların sanal varlıklarından para kazanmalarına olanak tanır ve halka açık pazarlarda işlem görebilir.

The Cryptoverse’in Kurucu Ortağı Robbie Cochrane, “Cryptoverse, Unreal 5’te inşa edilmiş ve blok zinciri teknolojisiyle desteklenen sürükleyici bir 3D sanal dünyadır” dedi. “Cryptoverse içinde kullanıcılar, ChainGuardians ve ChainBoost ekosisteminin temelini oluşturan token olan CGG kullanarak deneyimleri oluşturma, LAND sahibi olma, yönetme ve bu deneyimlerden para kazanma konusunda yetkilendirilecek.”

 

Cryptoverse Ekosistemini Anlama

Özünde, Cryptoverse, her biri benzersiz özelliklere ve farklı niteliklere sahip sekiz adadan oluşan bir takımadadan oluşur. Adaların her biri aynı zamanda oyunculara belirli bir topluluğa uyarlanmış benzersiz bir estetik his sunmak için inşa edilmiş farklı bir bölgeyi temsil ediyor. Bir başlangıç ​​noktasından başlayarak, her Bölgenin oyuncuları ve sakinleri, organik ve sürekli gelişen bir sanal dünya yaratarak, onu beğenilerine göre özelleştirmekte özgürdür.

Adalar ayrıca Cryptoverse’deki tüm oyuncuların buluşabileceği ve etkileşimde bulunabileceği bir ‘merkez bölgesi’ veya Hub içerir. Hub, siberpunk türünde bir tema ile inşa edilmiştir ve diğer tüm Bölgeler için bir eritme potası olacak ve benzersiz, neon ile aşılanmış ve akıcı bir ortama sahip olacak.

Sosyal katmanda, her LAND, NFT parçalama ve kombinasyon yeteneklerinin yanı sıra Prana sistemi (karma tabanlı bir itibar sistemi) ve LAND takas teşvikleri gibi benzersiz sosyal katılım fırsatlarından yararlanarak maksimum esneklik sunacaktır.

Cryptoverse’de sunulan etkileyici oyun modları ve NFT seçeneklerinin yanı sıra, proje için gerçekten öne çıkan teknik gerçekleştirmesidir. Oyun, gerçek foto-gerçekçilik sınırında olan ve oyunculara blockchain oyununu oynarken çok gerçek bir deneyim sunan bir oyun motoru olan Unreal Engine 5 kullanılarak oluşturulmuştur. Cryptoverse ayrıca sanal gerçeklik (AR), artırılmış gerçeklik (AR) ve en son teknoloji ve birinci sınıf stüdyolardan en iyi sinema sanatçıları tarafından desteklenen genişletilmiş gerçeklik (XR) deneyimleri sunar.

Ayrıca platform, gelişmiş Çift Mimari yazılım geliştirme kitleri (SDK’ler) ile geliştiricilerin ihtiyaçlarını da karşılar. Bu, animasyonlarını, efektlerini veya özelleştirilmiş varlıklarını uygulamalarına olanak tanır. Teknik açıdan daha az bilgili geliştiriciler için Cryptoverse, herhangi bir kodlamaya gerek kalmadan özelleştirme efektleri sunarken, teknik açıdan bilgili geliştiriciler gelişmiş modlama SDK’sını kullanabilir.

Son olarak, Cryptoverse ayrıca Hub’da ve sekiz adadaki diğer bölgelerde LAND için ön satış başlatmayı planlıyor. Ön satışa erken katılanlar, ortak fırlatma rampalarından ve NFT pazar yerlerinden satın alırken %10 indirim alacaklar.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu