HaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri

Chainalysis’in Kripto Suçuyla Ilgili Raporunun Bazı Medya Kapsamı Şaşırtıcı Bir Önyargıya Sahip

Dünya medyasında kripto para birimi sektörünün medyada yer almasının genellikle olumsuz bir önyargı içerdiği ve kriptonun ortalama yatırımcı için değil, kötü bir şey olduğu algısına katkıda bulunabilecek herhangi bir şeye konsantre olma eğiliminde olduğu söylenebilir .

Chainalysis önizleme raporunun başlığı şöyledir:

“Yasadışı İşlem Faaliyeti Tüm Zamanların Değeri Yüksek, Tüm Kripto Para Birimi Faaliyetlerinin Payında Tüm Zamanların En Düşük Seviyesine Ulaştı”

Makul düzeyde düşünen herhangi bir okuyucu, raporun ön izlemesini okuduktan sonra, kripto suçlarındaki genel eğilimin azaldığını kesinlikle anlamalıdır. Suçtan alınan değerin arttığı kabul edilir, ancak bunun tüm kripto para birimi işlemlerinde giderek azalan bir pay olduğunu belirtmek gerekir.

Blockchain doğası gereği şeffaftır, bu nedenle herhangi bir yasa dışı faaliyetin herhangi bir süre boyunca tespit edilmeden devam etmesi olası değildir. Ayrıca, bir suç işlendiğinde, takip edilebilecek bir iz kalır ve bu da kanun uygulayıcıların işini fiat para birimlerini içeren davalara göre çok daha kolay hale getirir.

Olumsuz bir önyargı ortaya koyan haber başlıkları, haksız bir şekilde halkın kripto algısını karıştırmaya yardımcı oluyor. Aşağıdaki başlıklar sadece birer lezzettir:

“Rapor: Kripto Suçu 2021’De Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı”

“2021’De 14 Milyar Doların Üzerinde Kripto Çalındı”

“2021’De 14 Milyar Doların Dolandırıcılara Gitmesiyle Kripto Suçu Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı”

Bu tür manşetlerin, başlığa uygun önyargılı içerik basan bazı kuruluşlar için zayıf bir bahane olmasına rağmen, genel halk üzerinde hala ‘tıklama tuzağı’ etkisine sahip olduğuna dikkat edilmelidir.

Açıkçası, kripto içindeki gerçek suçlar küçümsenmemeli ve herhangi bir yasa dışı faaliyetin kökünün kazınması gerekiyor. Rapor önizlemesi, kriptoda daha fazlasının yapılabileceği çeşitli alanları vurguladı. Bunlar, 2020’den 2021’e kadar tüm suç gelirlerindeki artışın neredeyse tamamını oluşturduğu söylenen ‘halı çekme’ (nispeten yeni bir fenomen) gibi dolandırıcılıkları içeriyordu.

Bununla birlikte, rapor, tüm hasılat gelirlerinin yaklaşık %90’ının, borsa tüm yatırımcı fonlarını dondurduktan kısa bir süre sonra CEO’nun kaybolduğu Thoden adlı tek bir merkezi borsadan geldiğini vurguluyor.

Kripto endüstrisinin alay edilmesini, siyaha boyanmasını ve mümkün olduğunca bastırılmasını görmek isteyen, orada öğütülecek çok, çok eksen var. Mevcut finansal sistemdeki birçok kişi bu tür eksenlere sahiptir.

Bu nedenle Chainalysis gibi saygın şirketlerin bir bütün olarak kripto sektörü hakkında dürüst ve ayrıntılı bir görüş sunmaya devam etmesi ve bunun gibi şirketlerin blok zinciri teknolojisinin belirli kripto para birimleriyle nasıl birleştiği konusunda halkı eğitmeye devam etmesi önemlidir. güvenli yatırımlar için güvenli ve karlı bir sektör sağlayabilir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu