Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Chainalysis Başkanı, Bitcoin, 2021’in Sonuna Kadar 100.000 Doları Geçebilir

Bitcoin Analistleri, Yıl sonu BTC Fiyat Analizlerinde, Neredeyse hepsi Bitcoin için 100.000 Dolar hedeflerini dile getirmeye devam ediyorlar. Ünlü Analistler‘in Bitcoin Rallisine güveni duraksız devam ederken küçük yatırımcılara İlham veriyorlar.

Beklenen rallinin gelmesiyle Bitcoin 100.000 Doları Aşarsa şayet sonrasındaki Ayı piyasası’da analistlerin en yoğun olarak düşündükleri konulardan biri.

ilgili içerik : El Salvador’da Bitcoin Kabulünü Dolar mı Durduracak ? JP Morgan

Chainalysis CEO’su Bitcoin Yorumu

Chainalysis CEO‘su ve Kraken‘in kurucu ortağı Michael Gronager, benimseme genişledikçe ve düzenleyici netlik yavaş yavaş ortaya çıktıkça, Bitcoin’in 2021’in sonunda hala 100.000$ seviyesini geçebileceğine inanıyor.

Ayrıca Bitcoin ile ilgili El Salvador konusuna da değindi ve BTC’nin geçtiğimiz hafta 50.000 dolar seviyesini iki kez deneyip sonunda geri alarak büyümesinin bir nedenini sundu.

ilgili içerik : Bitcoin 2021’in Sonunda 30.000 Doların Altına mı düşecek ?

Chainalysis Ceo
Chainalysis Ceo

Ethereum, Altcoin’leri Yukarı Çekiyor

Gronager, son zamanlarda Bitcoin fiyatının ana itici gücünün 5 Ağustos’ta Londra hard fork uygulamasından sonra yükselen Ethereum olduğunu düşünüyor. (PoS) ve ETH ücretlerinin yakılmasına izin verdi. Son blok zinciri verilerine göre, şu anda 164.000’den fazla ETH yakıldı.

Chainalysis CEO’su, Ethereum ile birlikte, Bitcoin de dahil olmak üzere diğer kripto para birimlerinin arttığını belirtti.

Solana (SOL) birkaç saat önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 145$’a ulaştı ve ADA 3$ seviyesine yükseldi. Ancak Cardano‘nun yerel parası, yaklaşan Alonzo lansmanı ve akıllı sözleşmeleri dağıtmak için test aşamasındaki haberler ile büyümeye devam ediyor.

ilgili içerik : El Salvador’un Bitcoin reklamı, Dünyada Hükümet Tarafından Yapılan İlk BTC Reklamı ! İlk Sen İzle.

Ethereum, NFT‘lerin artan popülaritesini ve ETH jetonlarının yakılmasını destekliyor.

El Salvador’un Bitcoin Düzenlemesi

Michael Gronager, nüfusun yaklaşık %65’i BTC ile ödeme almak istemediğini iddia etse de, El Salvador‘un Bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak benimsemesinin olumlu etkisinden de bahsetti.

Gronager, ortalama insanlar tarafından finansta yeniliğe karşı normal direnç olarak nitelendirdi ve Bitcoin’in benimsendiği diğer ülkeleri adlandırdı: Vietnam, Hindistan, Ukrayna, Pakistan, vb.

Michael, El Salvador’daki veya herhangi bir diğer küçük ülkedeki insanların USD gibi basit ve alışkın oldukları şeylere tutunma ihtimalinin yüksek olduğunu ve Bitcoin’in ne olduğunu ve nasıl çalıştığını pek bilmediklerini belirtti. Ama sonunda, hükümet bunu benimsediğinde, BTC kullanmanın USD kullanmak kadar basit olduğunu görecek, bu yüzden o kadar endişelenmiyor.

Hükümetlerin BTC’ye karşı tutumuna gelince, Gronager, ABD SEC gibi düzenleyicilerin Bitcoin’in anonimden ziyade şeffaf olduğunu görmeye başladıklarına ve gelecekte daha iyi bir değişim ve yatırım platformu olarak kullanmaya başlayacağına inanıyor.

Bitcoin yıl sonuna kadar 100.000 doların üzerine çıkabilir

Yıl sonuna kadar Gronager, Powell ile Bitcoin’in 100.000 doları geçebileceği konusunda hemfikir. Şu anda bir boğa piyasası olduğunu ve Bitcoin, Ethereum ve diğer en iyiler gibi kriptolar için boğa piyasalarının, birçok ilginç şey geliştirildiğinde büyük ölçüde ayı piyasaları tarafından desteklendiğini belirtti. Bu, boğa piyasalarının daha güçlü bir şekilde yeniden ortaya çıkmasına izin veriyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu