HaberlerKripto Para Haberleri

CBDC Kripto para birimini çıkarıyor!

Para biriminin adı henüz kesinleşmedi.

Mart 2021’de merkez bankası, BOJ’nin Fintech Regulatory Sandbox’ında eCurrency Mint Inc ile bir prototip CBDC’yi test etmeye başladı. Daha sonra, Mayıs 2021’de, 31 Aralık 2021 Cuma günü sona eren sekiz aylık bir deneme uygulamaya başladı.

Dikkatinizi Çekebilir: Bhutan, Ripple ile Özel Bir Defterde Dijital Ngultrum’u Pilot Etmek İçin Ortaklık Yapıyor

“CBDC deneme uygulamasının kapsamı, planlanan zaman dilimi içinde katılmaya hazır olduklarını belirten cüzdan sağlayıcılarıyla sınırlıydı. Ulusal Ticaret Bankası (NCB), sanal alandaki deneyimlerinin kapsamına dayanarak, CBDC çözümü kullanılarak sunulacak hizmet yelpazesini test etmek için BOJ ile birlikte geldi” dedi.

Bankaya göre, projenin başarısı, bir merkez bankası dijital para biriminin ve buna eşlik eden teknoloji çözümünün Jamaika’da başarıyla uygulanıp uygulanamayacağına bağlıydı. Bu amaçla, BOJ projenin başarısını sağlamak için çeşitli faaliyetlere girişmiştir.

9 Ağustos 2021’de mevduat kabul eden kurumlara ve yetkili ödeme hizmeti sağlayıcılarına ihraç edilmek üzere 230 milyon dolar değerinde CBDC’nin basımını başlattı. Bir gün sonra, merkez bankası personele dağıtılmak üzere Banka Departmanına CBDC’de 1 milyon dolar verdi.

BOJ, CBDC’nin ilk ihracını Ekim ayında National Commercial Bank’a (NCB) 5 milyon dolar ödediğinde mevduat kabul eden bir kuruluşa verdi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu