Altcoin HaberleriCardano (ADA)DeFi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Cardax, Cardano için DEX Olarak Kendini Kuruyor, DeFi’yi Dönüştürmeyi Amaçlıyor

Cardax, platformu Cardano’da büyütmek için 9 milyon dolarlık kamu finansmanı sağladı.

Cardano Blockchain’in merkezi olmayan borsası (DEX) Cardax, kendisini yatırımcılar için güvenli ve güvenilir bir seçenek olarak sunuyor. Kullanıcılar, Cardax’ı kullanarak herhangi bir Cardano Native Token’ı herhangi bir ADA karşılığında takas edebilir, tek bir işlemde bir Cardano Native Token’ı başka biriyle değiştirebilir ve Automated Market Maker (AMM) protokolünü kullanarak likiditeye duyarlı otomatik fiyatlandırma uygulayabilir.

Herkes bir likidite sağlayıcısı olarak Cardax’a katılabilir ve CDX jetonları kazanmaya başlayabilir. Ayrıca Cardax, Cardano blok zincirinde ‘Streaming Merge’ adı verilen eşzamanlılık sorununu çözen yenilikçi bir genel amaçlı algoritma geliştirdi.

Bu, kullanıcıların bu genel amaçlı algoritma sayesinde Cardax’ın protokolüyle kesinti veya parazit olmadan iletişim kurabilecekleri anlamına gelir. Akış birleştirme, Cardax DEX’in ötesine uzanır ve gelecekte Cardax tarafından barındırılan diğer hizmetler tarafından kullanılacaktır.

Cardax ve önde gelen bir Haskell danışmanlığı olan Duncan Coutts’un Well-Typed ekibi arasındaki önemli bir işbirliği, IOHK’da kıdemli teknik mimar olarak kapsamlı Cardano deneyimine sahip Duncan Coutts tarafından yönetiliyor.

Ekip, Haskell araçları, kitaplıkları ve geliştirme teknikleri konusunda kapsamlı deneyime sahiptir ve danışmanları, kodu değerlendirmek ve Cardax ekibinin geliştirme sırasında benimsemesi gereken araçlar, en iyi uygulamalar ve geliştirme süreçleri hakkında tavsiyelerde bulunmak için Cardax çekirdek geliştirme ekibiyle birlikte çalışacaktır.

Cardax ayrıca Mlabs , Haskell, Rust, Blockchain ve AI danışmanlığı ile çalışır. MLabs Haskell geliştiricileri, IOHK Plutus dağıtım ekibi ile özel test ağı üzerinde çalışan yazılım işletmelerinden biri olarak seçilmiştir. Bu geliştiriciler, Cardano DeFi geliştirmeyi Haskell olmayan programcılar için erişilebilir kılmak için diğer Haskell geliştiricilerini eğitme ve açık kaynaklı DeFi araçları oluşturma sözü de verdiler.

Dikkatinizi Çekebilir: Cardano’nun Alonzo Sunumu Nedir ve Ethereum için Ne Anlama Geliyor ?

Cardano’nun Plutus platformunun mimarisi ve tasarımı üzerindeki çalışmalarıyla tanınan Tweag , Cardax stratejik ortaklarının bir parçasıdır. Cardax ayrıca IOHK tarafından çeşitli şekillerde desteklenmektedir. Cardax, Charles Hoskinson tarafından oluşturulan dünyanın önde gelen blok zinciri altyapı araştırma ve mühendislik kuruluşlarından biri olan IOHK’dan düzenli olarak teknik ve stratejik geri bildirim alıyor.

Kısacası, Cardax ekibi şirket içinde çok fazla teknik bilgiye sahiptir ve çok sayıda blok zinciri, Plutus, Haskell ve Cardan uzmanıyla çevrilidir, bu nedenle son derece güvenli ve kullanımı kolay bir sistem oluşturma yeteneğinden daha fazlası olacaktır. Cardano ekosistemi için merkezi olmayan değişim.

Geçen yıl, Cardax, Haskell ve Cardano söz konusu olduğunda, piyasadaki en iyi geliştiriciler ve danışmanlarla Ortak Çalışmayı başardı. Blockademia gibi çeşitli projeleri ve paralarını listelemenin yanı sıra . Ayrıca, platformu Cardano’da büyütmek için 9 milyon dolarlık kamu finansmanı sağladı ve Discord ve Twitter’daki harika topluluğuyla Cardax, planlarını gerçekleştirmeye hazır.

Önümüzdeki 12 ay içinde Cardax, DEX’i piyasaya sürmeyi, DEX’te kendi stablecoin’inin olasılığını araştırmayı ve daha da iyi bir kullanıcı deneyimi için DEX 2.0’ın geliştirilmesine başlamayı planlıyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu