Altcoin HaberleriCardano (ADA)HaberlerKripto Para Haberleri

Cardano’nun iklim açısından olumlu girişimi, 1 milyon dikilmiş ağaç hedefine ulaştı

Cardano ağındaki gelişmeleri izleyen kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Cardano Vakfı, hafta sonu yaptığı açıklamada, Cardano’yu ( ADA ) kullanan bir restorasyon projesinin başlangıçtaki 1 milyondan fazla ağaç dikme hedefine ulaştığını söyledi.

Cardano Ormanı %100 finanse ediliyor, 1 milyon ağaç dönüm noktasına ulaştık. Cardano Vakfı CEO’su Frederik Gregaard, bir Twitter ileti dizisinde, dikilen tüm ağaçlar, artırılmış şeffaflık için Cardano blok zincirine kaydedilecek ve arazi restorasyon faaliyetlerinin kamuya açık kanıtı olarak hizmet edecek” dedi.

Vakıf, ekim projesine yardımcı olmak için kripto para birimi girişimi Veritree ile işbirliği yaptı. Veritree, müşterileri için ağaç dikimlerinin tedarik zincirini kaydetmek için blok zinciri teknolojisini kullanır ve bu tür işlemlerin doğrulanabilir şekilde izlenmesini sağlar.

Dikkatinizi Çekebilir: Wall Street Cardano’yu mu izliyor?

100.000 ADA bir kullanıcı tarafından değiştirildi

Bir Cardano, bir TREE jetonu ile her takas edildiğinde, Veritree bu süreçte bir ağaç diker. Sonuç olarak, TREE , belirli ‘kullanım günlerinde’ dijital ağaçlar ve karşılıksız tokenlar (NFT’ler) için kullanılabilir. Verilen NFT’lerin nadirliği, orijinal olarak ticareti yapılan Cardano miktarına göre belirlenir.

İşlem verilerine göre, çabanın amacına önemli miktarda Cardano bağışlandı. Bir cüzdan, 100.000 Cardano’yu, o zamanlar 118.000 dolardan fazla olan 100.000 ağaç jetonuyla takas ederek, davaya yapılan en büyük bağış oldu.

Diğer önemli katkıda bulunanlar tarafından değiştirilen miktarlar, 5000 Cardano (yaklaşık 5.900 $) ile 87500 Cardano (yaklaşık 103.900 $) arasında değişiyordu.

Cardano Ormanı nedir?

Cardano Ormanı girişimi, Cardano’nun iklim açısından olumlu bir blok zinciri oluşturmak için daha büyük bir girişiminin parçası.

Blockchain teknolojisi, çoğunlukla sözde çevresel etkisi ile ilgili endişeler nedeniyle, son yıllarda çok sayıda eleştirinin hedefi olmuştur. Blok zincirlerin çalışabilmesi için, ya kripto para birimini stake ederek ya da madencilik teçhizatlarını işleterek, verileri doğrulamak ve ağdaki işlemleri yürütmek için bilgisayar kaynaklarını bir araya getiren dünya çapında bir kişi veya kuruluş ağı tarafından desteklenmeleri gerekir.

Blokları ‘kazanmak’ için saniyede milyonlarca hesaplama yapan ve operasyonel kalabilmek için muazzam miktarda güç kullanan kripto para madenciliğinde özellikle karmaşık bilgisayar sistemleri kullanılır. Hesaplama kaynaklarının bu şekilde kullanılması, yüksek güç tüketiminin çevre üzerinde olumsuz bir etkisi olduğunu iddia eden kötü niyetli kişiler tarafından gereksiz olarak değerlendirilir.

Cosmos, Terra ve Cardano gibi hisse ispatı blok zinciri teknolojileri blok zincirini korumak için kullanılır ve blok zincirini çalışır durumda tutmak için jetonlarını halka açık düğümlerde kilitleyen ağ “paylayıcılarına” güvenirler. Bu, geleneksel madencilik yöntemlerinden daha çevre dostu olarak kabul edilmiştir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu