Altcoin HaberleriCardano (ADA)Haberler

Cardano’dan Charles Hoskinson ConsenSys’i Eleştirdi, JPMorgan’ın Cardano’da Payının Olmadığını İddia Ediyor

Hoskinson’a göre, JPMorgan’ın Cardano blok zincirinde hiçbir hissesi yok ve herhangi bir “kritik” Cardano altyapısında herhangi bir varlığı veya kontrolü de yok.

ConsenSys AG’den 35 hissedar tarafından yapılan özel denetime göre, ” […] temel fikri mülkiyet ve CAG’dan yeni bir kuruluş olan ConsenSys Software Incorporated’a (CSI) yasa dışı olarak devredilen yan kuruluşlar vardı.”

Bunlar, ConsenSys, MetaMask ve Infura (sırasıyla kripto cüzdanı ve ağ geçidi) tarafından sunulan iki amiral gemisi ürününün transferine dahil edilmesiyle ilgili olarak ayrıca belirtildi. Hissedarlar tarafından yayınlanan bir basın açıklamasına göre, devir, ConsenSys’in kurucusu ve ana hissedarı Joseph Lubin tarafından yapıldığı iddia edilen “39 milyon dolarlık kredi” ile “CSI’ın %10’luk mülkiyeti karşılığında” etkin bir şekilde mahsup edildi. Bu işlem 14 Ağustos 2020’de kaydedildi ve o zamandan beri ConsenSys’in hissedarları arasında eleştiri konusu oldu.

İşlem dahili olarak “Project North Star” olarak kodlandı ve iddiaya göre JPMorgan Chase gibi eski finans kurumlarının MetaMask ve Infura’da önemli bir pay almasıyla sonuçlandı. Kripto endüstrisinde, yukarıda bahsedilen iki amiral gemisi ürünü, Ethereum ekosistemi için kritik bir altyapı olarak, birincisi için bir kripto cüzdanı ve Ethereum blok zinciri üzerine kurulu merkezi olmayan uygulamalar için bir IPFS ve API ağ geçidi olarak yaygın olarak kullanılmaktadır.

Dikkatinizi Çekebilir: Terra Network Önemli Bir Büyüme Görüyor, 2022 İçin 160 Yeni Proje Planlıyor

Değerlemesi 9 milyar doların üzerine çıktıktan sonra ürünlerini teslim edemeyen bir başka Silikon Vadisi girişimi olan Theranos’un ölümüyle ilgili olarak Hoskinson, Cardano’nun temel ilkelerini aşağıdaki ifadeyle vurguladı:

”Dünyadaki herkes Cardano’yu çatallayabilir… Dünyadaki herkes bizim kağıtlarımızı alabilir ve Mina Protokolü ve Polkadot’un bazı kağıtlarımız için yaptığı gibi kağıtlarımızı uygulayabilir… Herhangi bir kısıtlama yoktur. Eğer bir dolandırıcıysanız, insanların perdenin arkasında ne olduğunu görmesine izin vermezsiniz çünkü orada hiçbir şey yoktur. Bu kadar basit.”

Hoskinson’ın yorumları, çoğu Ethereum‘un geliştirilmesini amaçlayan ConsenSys ürün paketinin bir eleştirisi olarak ortaya çıkıyor. Bildiğimiz gibi, Cardano blok zincirinin kendisi, Ethereum’un egemenliği ile rekabet etmeye çalışan diğer benzer Katman 1 blok zincirleri arasında bir “Ethereum katili” olarak hazırlanıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu