Altcoin HaberleriCardano (ADA)HaberlerKripto Para Haberleri

Cardano Kurucusu, Hoskinson Akıllı Sözleşmelere Yeni bir isim önerdi

IOG CEO’su Charles Hoskinson geçtiğimiz günlerde “akıllı sözleşme” teriminin Cardano söz konusu olduğunda aslında yanlış bir isim olduğunu tweetledi.

Bunun yerine, topluluğun yeni işlevselliğe “programlanabilir doğrulayıcılar” olarak atıfta bulunması gerektiğini öne sürüyor.

ilgili içerik : Alonzo Piyasaya Sürüldükten Sonra Cardano’da Neler Yaşanıyor ?

Anlamsal yanlışlık başlangıçta IOG geliştiricisi Matthias Benkort tarafından Tespit edildi.

Cardano’nun programlanabilirliğinin, eUTXO işlem modeli nedeniyle Ethereum ve Solana gibi rakip blok zincirlerinden önemli ölçüde farklı olduğunu iddia ediyor. Bu nedenle, akıllı sözleşmeler Cardano’da fiilen uygulanamaz:

Ethereum, Solana, Algorand ve diğerlerinin aksine, Cardano’da akıllı bir sözleşme “dağıtmak” diye bir şey yoktur. Bunun yerine, doğrulayıcılara kullanımlarından önce karma olarak dolaylı olarak atıfta bulunulur ve etkinleştirme üzerine ifşa edilirler.

Benkort ayrıca, topluluğun doğrulayıcıları ve akıllı sözleşmeleri karıştırma eğiliminde olduğunu açıklıyor.

ilgili içerik : Ünlü Analist Bitcoin (BTC) 2021 Sonuna Kadar 100K Olacak !

Yine de, “zincir içi doğrulayıcılar” gibi diğer terimleri benimsemenin pazarlama açısından zor olacağını kabul ediyor:

Sonunda, “akıllı sözleşmeler” belirsiz bir terim gibi geliyor. Bunun yerine, “zincir içi doğrulayıcılar” ve “zincir dışı kod” gibi daha spesifik terimleri tercih ederim. Bunun pazarlama için zor bir şey olduğunu düşünüyorum.

Cardano, çok beklenen Alonzo hard fork’unu eşzamanlılık sorunuyla ilgili tartışmalara yol açtıktan sonra 12 Eylül’de piyasaya sürdü . Sadece 24 saat içinde ağda 100 akıllı sözleşme devreye alındı.
Cardano, merkezi olmayan finans partisine geç kalsa da , Ethereum şimdiye kadar sektörde en üst sırada yer alıyor olsa bile, Hoskinson uzun zamandır DeFi’deki ilk hamle avantajını göz ardı ediyor.
Daha Fazla Cardano Haberleri için tıklayın.
Daha Fazla Kripto Para Haberleri için tıklayın.

 

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu