Altcoin HaberleriCardano (ADA)HaberlerKripto Para Haberleri

Cardano, Güvenlik Açıklarını Bulan Hacker’lara Ödül veriyor.

Cardano , Paylaştığı Blog Gönderisinde , Hacker Destekli güvenlik firması HackerOne ile projenin blok zincirindeki güvenlik açıklarını aramak için bir hata ödül programı duyurdu.

ilgili içerik : Ethereum: Bunun Ötesine Gidebilmek Mümkün Değil

Cardano blok zincirinin mümkün olan en istikrarlı ve güvenli blok zinciri olmasını sağlamaya” yardımcı olacağını umuyor.

Cardano Vakfı Proje Müdürü Jeremy Firster, protokolün bireylerden, yeni başlayanlardan, dünya çapında kritik görev uygulamaları için geçerli kalmasını sağlamak için en yüksek standartları ve kod şeffaflığı ve güvenilirliği taahhüdünü sürdürmek görevleridir dedi. Kastettiği ;  işletmeler, finansal kurumlar ve hükümetler. 

ilgili içerik : Circle, Stablecoin’leri Destekliyor

Firster, HackerOne ile ortaklığın paydaşlara Cardano’nun güvenliğe ve kamu güvenliğine değer verdiğine dair net bir sinyal göndereceğini söylemeye devam etti. Firster ayrıca, artan güvenlik için bir katalizör olarak Cardano’nun büyüyen kullanıcı tabanının yanı sıra finansal kurumların katılımına da dikkat çekti. 

HackerOne Hesap Yöneticisi Tor Abrams, şirketin gerçek dünyadaki güvenlik zayıflıklarını test etmeye, bulmaya ve güvenli bir şekilde raporlamaya kararlı olduğunu söyledi:

ABD Savunma Bakanlığı’ndan Dropbox’a ve Goldman Sachs’tan Google’a kadar HackerOne, kuruluşlara gezegendeki en büyük bilgisayar korsanları topluluğuna erişim sağlar.

ilgili içerik : Cardano (ADA), Coinfirm Ortaklığı Yoğun Eleştiri Altında

Abrams, platformun etik bilgisayar korsanlarının çoğunlukla ödül talep etmenin yanı sıra becerilerini geliştirmek, öğrenmek ve genişletmek için motive olduklarını için bile yaptıklarını söyledi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu