Altcoin HaberleriCardano (ADA)HaberlerKripto Para Haberleri

Cardano Geliştiricileri Coin Yakma Algoritması Uygulamayı Planlıyor. İşte Haber’in Detayları!

Cardano Coin Yakıyor!

Cardano blok zincirinin ana geliştiricisi olan IOHK, yol haritası güncellemesiyle kodlayıcı ekiplerinin çalışmaları hakkında bir raporu tweetledi. U Today gazetecileri, iki girişimde aynı anda token yakma kodunun geliştirme planlarındaki görünümüne dikkat çekti.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Kripto para birimi emisyonunun (yanma) bir kısmının yok edilmesine yönelik mekanizma, %100 emisyondan hemen çıkarılan madeni paraların değerini artırmanın yollarından biri olarak 2018’de ortaya çıktı.

2021 baharında, EIP-1559’daki Ethereum geliştiricileri, madencilerin ücretlerinin bir kısmını yok eden bir deflasyon mekanizması olarak yakma için yeni bir kullanım durumu önerdiler. Çözüm, kripto para birimlerinin satışı sırasında komisyon ücretlerindeki yüksek artış nedeniyle ETH döviz kurundaki düşüşün çok etkili bir düzenleyicisi oldu.

Cardano’nun yakma algoritmasını nasıl kullanmayı planladığı henüz belli değil. Kod, ana blok zinciri için ikinci bir katman çözümü üzerinde çalışan Hydra Head ekibi tarafından geliştiriliyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Shiba Inu: Shiboshis NFT’leri ATH’ye Karşı %70 Düştü

Görevleri, projelerin Cardano akıllı sözleşmeleriyle basitleştirilmiş entegrasyonu için kütüphaneler ve API’ler geliştirmek olan Adrestia adlı bir IOHK mühendisleri ekibi de belirteç yakma mekanizması için kendi çözümlerini kaydetti.

Cardano Geliştiricileri Coin Yakma Algoritması Uygulamayı Planlıyor. İşte Haber'in Detayları!
Cardano Geliştiricileri

Çapa protokolünde önemli bir oylama başlatıldı. Terra ekosistemindeki bu en büyük akıllı sözleşme, şu anda UST yerleşimi için DeFi endüstrisindeki en yüksek verimi sağlıyor.

Belirteç, hizmet kripto para birimi LUNA’nın emisyonunu düzenleyerek dolar döviz kuruna algoritmik olarak bağlıdır. UST stablecoin’i, diğer dolar jetonları için %12’nin üzerine çıkmadığında, Anchor tarafından yılda %20’lik garantili bir getiri ödenmesi karşılığında kabul edilir.

Anchor, alınan teminatın kredilere ve diğer DeFi projelerine yeniden tahsis edilmesinden elde edilen gelirden ödeme için fon alır. Ancak, UST mevduatları kredilerden 4 kat daha büyüktür ve bu da yıllık %20’lik ödemeleri garanti eden sigorta fonunu tüketir.

Oylama, ödeme havuzunun fiilen doldurulmasına dayalı olarak UST bahis oranının dinamik bir belirlemesini oluşturmalıdır. Olumlu bir karar verimi 4 kat azaltacaktır. LUNA’ya olan talep ve Terra’daki TVL yatırımı düşecek.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu