Altcoin HaberleriCardano (ADA)Haberler

Cardano ağı, aktif adreslerin sayısında bir düşüş kaydetti

Cardano ağı, kullanıcılarını kaybetmeye devam ediyor. ADA coinleri elinde tutan pek fazla aktif kullanıcı kalmamış gibi görünüyor.

Uzmanlara göre, Cardano (ADA) blok zinciri, yatırımcıların kripto piyasasındaki teslimiyetinin arka planında önemli ölçüde zarar gördü. Şu anda dijital varlık analiz platformu Santiment’e göre, ağda etkileşimde bulunan benzersiz adreslerin sayısı, Kasım 2021 değerlerine göre 7 kattan fazla azaldı.

Gösterge 63 bin kullanıcıya ulaştı. Kasım 2021’de piyasa etkinliğinin zirvesindeyken, mevcut verilerden 7,6 kat daha düşük olan 485 bin benzersiz adres kaydedildi. Raporda ayrıca kripto topluluğunun temsilcileri arasında blok zinciri projesine olan sosyal ilgide bir düşüşten söz edildi. Sosyal Hakimiyet Endeksi’ne göre ADA coin sahiplerinin ev ağı ile etkileşimi son 4 ayın en düşük noktasına geriledi.

Kripto stratejistlere göre, her iki faktörün de varlığın güçlendirilmiş konsolidasyonunun sinyalleri olduğunu not etmek önemlidir. İşlem hacmindeki düşüş, büyük işlemlerin sabitlenmesi durumunda fiyatlarda keskin sıçramalara yol açar.

Şu anda birçok yatırımcı, genel kripto piyasası resmi aşağı yönlü bir eğilimle güçlü fiyat dalgalanmaları kaydetmeye devam ettiği için alım satım yapmaktan kaçınmaya karar verdi. Cardano’nun gerçek değerindeki Kasım 2021 maksimum değerlerine göre 3,01 dolardaki değişim %83 oldu. 28 Haziran 2022 Moskova saati ile 12:30 itibariyle, ADA varlıklarıyla yapılan işlemler, 2022 için minimum sınır olan 0,49 ABD doları oranında gerçekleşir.

Daha önce, Cardano yatırımcılarının Cardano değerinde erken bir artış umutları, Vasil Hardfork güncellemesinin başlatılmasıyla ilişkilendirilmişti. Ancak geliştirme ekibi, ek testler için sürümü Temmuz ayının sonuna kadar erteledi.

Daha önce, Coinfili.com editörleri, analistlerin 27 Haziran – 28 Haziran 2022 arasındaki günlük ticaretin sonuçlarına dayanarak Polkadot ekosisteminin en etkili parachainleri hakkındaki görüşlerini paylaştığını bildirmişti.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu