Altcoin HaberleriCardano (ADA)Editörün SeçtikleriHaberlerKripto Para Haberleri

Cardano (ADA), Coinfirm Ortaklığı Yoğun Eleştiri Altında

Cardano ve blockchain tabanlı Coinfirm arasındaki yeni ortaklık, topluluktan eleştiriler aldı.

Cardano-Coinfirm ortaklığı, yetkililerin blok zincirindeki ADA işlemlerini ilk oluşturulduğu zamandan itibaren takip etmelerini sağlayacak. Açıklamalara göre kötü aktörlerin yakalanmasını sağlayacak ve platformda yasa dışı işlemlerin yapılmasını engelleyecektir.

ilgili içerik : Cardano (ADA) Kurucusu, Kriptoyu Desteklemek İçin Washington DC’de Ralli İstiyor

Bu hamle, kurumlar tarafından ADA’nın benimsenmesini daha da ileriye götürmek için yapılmış olsa da, toplumdaki bazı kişiler tarafından bir ihanet biçimi olarak görülmüştür. Bu eleştirilerin en göze çarpanı, önde gelen bir finansal derecelendirme firması olan Weiss Ratings‘in bir yan kuruluşu olan Weiss Crypto tarafından yapıldı.

Cardano Eleştirilerle Karşı Karşıya

Weiss Crypto, bir dizi tweet’te bu harekete yönelik eleştirilerini ortaya koydu. Aşırı düzenlemenin bankacılık sistemini öldüren şey olduğuna dikkat çekti. Bu yüzden insanlar mevcut bankacılık sistemlerine bu kadar güvensiz ve kriptoya yöneliyor. Şimdi Cardano, bankacılık sistemiyle kendi ekosistemini felce uğratan aynı düzenlemelere izin veriyor.

Weiss Crypto, bu hareketin blok zincirini politik hale getireceğine dikkat çekti. Ayrıca sansüre ve ağ manipülasyonuna da açılıyor. Takip eden bir tweet, bunun kripto para birimlerinin kitlelere getirdiği özgürlüğün tüm amacını bozduğunu söyledi. Böyle bir düzenleme, halihazırda mevcut dünya finansal sistemlerini yöneten insanlardan bu kontrol ve baskı özgürlüğünü ortadan kaldıracaktır.

“Bu, Cardano’yu sansüre eğilimli, politize ve manipüle edilmiş bir ağ olmaya yaklaştırıyor. Bu yolda ilerliyorsanız, iş için çok daha iyi araçlar var – Facebook’un Ölümü, CBDC’ler ve bunların ortaya çıkacağı ağlar.”

Weiss Crypto’nun odak noktası, AML yasalarının insanları gözetlemek için kullanıldığı gerçeğine odaklandı. Her fırsatta finansal piyasalarda neler olup bittiğini bilmelerine yardım ederek, bunun her yönden kötü ve hayal kırıklığı yaratan sonuçları olacağına değindi.

ilgili içerik : ABD, bitcoin ATM’lerinde dünyaya liderlik ediyor ve sayı hızla artıyor.

Charles Hoskinson Eleştiriye Cevap Verdi

Cardano’nun kurucu ortağı Charles Hoskinson, bu eleştirilere video aracılığıyla yanıt vermek için Twitter’da paylaşım yaptı. Kurucu ortak, bunun tamamen agnostik bir protokol olduğunu belirterek başladı. Bu nedenle kişinin nerede olduğu önemli değildir.

Hoskinson Kısaca Dedi ki : Sistemin temel katmanı, Amerika Birleşik Devletleri’nden veya Japonya’dan olmanız farketmiyor. Nerede olursanız olun, yapabileceğiniz şey kimlik ve meta veri eklemektir.

Hoskinson, ortaklıkla ilgili olarak “Açıklık sağlıyorlar” dedi. “Birçok iş ve teknik gereksinim sağlıyorlar. Ve yazılımı her yerde herkes için daha iyi hale getirmemize ve Cardano’nun düzenlenmiş ve düzenlenmemiş tüm sektörlerde daha fazla benimsenmesini sağlamamıza izin veriyorlar.”

ADA şu anda hala önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Piyasa değerine göre en büyük kripto için 3. sırayı başarıyla kapatan madeni para, yükseliş ivmesini korumaya devam etti. Şu anda 2.58 dolardan işlem görüyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için Sitemizi Takipte Kalınız.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu