Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Cardano (ADA) Ceo’su Hoskinson bunu sadece Bitcoin değil, Tüm Kripto Para Sektörü Kazandı

Cardano (ADA) Alonzo Yükseltmesi Duyurusuyla Tüm yatırımcıların tam olarak güvenini kazandı ve muhteşem bir yükselişle büyük ve küçük yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi başardı.

Sektör olarak biz kazandık. IOG CEO’su Charles Hoskinson , Şimdi bunun ne anlama geldiğinin ayrıntılarını sıralıyoruz. dedi . El Salvador’un Bitcoin’i yasal ihale olarak benimsemesini , Tebrikler Bitcoin başlıklı yakın tarihli bir videoda tartıştı.

ilgili içerik : El Salvador’da Bitcoin Kabulünü Dolar mı Durduracak ? JP Morgan

Hoskinson, Bitcoin gibi kripto tokenlerinin “paranın geleceği” anlamına geldiğini belirtti. Şimdi, “25 yaşın altındaki insanların çoğunluğu kripto para birimleri hakkında olumlu görüşe sahip ve birçoğu onlara sahip. Gelecek bu. Çocukları bu değerlerle ve paranın doğasıyla ilgili inançlarla büyüyecek” dedi.

Kripto endüstrisi kesinlikle bazı büyük değişiklikler gördü ve Hoskinson’a göre bu, “BTC alanında veya dışında yaşıyor olmanız fark etmeksizin tüm sektörümüz için büyük bir andı”.

ilgili içerik : Bitcoin Gerçekten Bir Ülkenin Rezerv Parası Olabilir mi ?

Dahası, Hoskinson gelecekte diğer ulusların El Salvador’un ayak izlerini takip edebileceğini öngördü. Belirtti,

“Önümüzdeki yıllarda, daha birçok ulus devlet, merkez bankalarında rezerv olarak veya merkez bankası yerleşimleri için kripto para birimi rayları kullanarak, para politikalarının bir parçası olarak kripto kullanacak. Ya da potansiyel olarak sadece El Salvador’un yaptığı gibi bir kripto para birimini alıp onu ulusal para birimi haline getirmek.”

Ayrıca, bu gelişmenin önemini vurgulayarak şunları dile getirdi;

“…ceplerimizdeki paranın kontrolünün bizde olması ve nihayetinde o paranın nasıl hareket ettiğini ve kimin alacağını kontrol etmemiz gerektiği inancını meşrulaştırıyor.”

Diğer destekçiler de görüşlerini ekledi. Örneğin, eski bir Ulusal Güvenlik Ajansı ajanı olan Edward Snowden tweet attı,

Bugün Bitcoin, ilk ülkesinde resmi olarak yasal ihale olarak kabul edildi. Manşetlerin ötesinde, tasarımı erken benimsemeyi büyük ölçüde teşvik ettiğinden, şimdi sadece bir rezerv varlık olarak bile olsa, rakip uluslar üzerinde Bitcoin edinme baskısı var.

ilgili içerik : Bitcoin’in Geleneksel Para Birimlerinden Farkı Nedir?

Bunu söyledikten sonra, en büyük kripto tokeni beklendiği gibi pek yükselmedi. Basın zamanında BTC, 24 saat içinde %9 fiyat düzeltmesine tanık olarak 46.5 bin doların hemen üzerinde işlem görüyordu.

Daha Fazla Kripto para Haberleri için tıklayın.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu