Bitcoin HaberleriEkonomi HaberleriHaberler

Capital Group Division, Bitcoin-Heavy MicroStrategy’de %12 Hisse Aldı

Capital Group Division, Bitcoin-Heavy MicroStrategy'de %12 Hisse Aldı

2,2 trilyon dolarlık bir varlık yöneticisi, devasa Bitcoin holdingleri olan bir bulut yazılımı şirketi olan MicroStrategy’den hisse satın aldı .

Los Angeles merkezli Capital Group’un bir bölümü olan Capital International Investors, bugün bir SEC dosyasına göre geçen ay MicroStrategy’de %12.2 hisse satın aldı . 953.242 hisse bugünkü fiyatlarla 561 milyon dolar değerinde.

Bu, dünyanın en büyük yatırım kuruluşlarından biri olan Capital Group’un MicroStrategy’nin hazinesinin çoğunluğunu BTC’de tutması nedeniyle Bitcoin’e dolaylı olarak maruz kaldığı anlamına geliyor. Michael Saylor liderliğindeki şirket, bugünün fiyatlarında 3.4 milyar dolar değerinde 105.085 kripto para birimini aldı.

Yatırım fonu yöneticisi American Funds’ı şirketlerinden biri olarak kabul eden Capital Group, yatırım hakkında Decrypt’e yorum yapmaktan kaçındı.

MicroStrategy’nin Bitcoin satın alma takıntısı, kripto para biriminin geçen yıl başlayan olağanüstü boğa koşusunun temel nedenlerinden biridir. Virginia merkezli şirket, geçen yıl varlığı satın almaya başladı ve Ağustos ayında 250 milyon dolar yatırım yaptı.

Şirket o zamandan beri çok daha fazla BTC satın aldı ve CEO Michael Saylor , genellikle Twitter’da olmak üzere hemen her yerde para biriminin değerini düzenli olarak vaaz ediyor. MicroStrategy, daha fazla Bitcoin satın almak için borcunu bile sattı . Şu anda, halka açık diğer herhangi bir şirketten daha fazla kripto para birimine sahip.

Ama birisi ona sahip. Ve şu anda, yalnızca dünyanın en büyük devlet varlık fonu olan BlackRock, %14,56 hisse ile Capital’den daha fazla MicroStrategy hissesine sahip.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu