Haberler

Bybit, Kripto Spot Ticaretini Başlattı

Bybit bugün yeni bir spot ticaret özelliği duyurdu.

Bu, yatırımcıların Bitcoin gibi varlıkları hemen alıp satabilecekleri anlamına gelir.

Singapur merkezli türev borsası Bybit bugün yeni bir spot alım satım özelliğinin lansmanını duyurdu.

Yalnızca geçen hafta 33 milyar dolarlık işlem hacmine ulaşan borsa, özelliğin sıfır üretici ücreti ile geleceğini söyledi – genellikle bir sipariş bir alıcı veya satıcı tarafından hemen alınmadığında tahsil edilir.

Nomics verilerine göre Bybit, ticaret hacmi açısından dünyanın en büyük türev borsalarından biridir . Bir türev borsası, kullanıcıların varlıkların kendileri yerine kripto varlıkları üzerinde sözleşmeler yapmasına olanak tanır. Örneğin, vadeli işlemlerde insanlar, daha sonraki bir tarihte bir kripto para birimi satın almalarını veya satmalarını zorunlu kılan bir sözleşme ticareti yapar. 

Bunun aksine, bir kripto spot ticareti, tüccarların Bitcoin gibi bir varlık alıp satabilmesidir . Spot ticarette alıcılar ve satıcılar bir fiyat üzerinde anlaşırlar ve işlemi yaparlar.

Bybit, bunun düşen türev aktivitesine bir tepki olmadığını söylüyor. “Tüm kripto severler ve kullanıcılara hizmet ve vadeli noktaya sözleşmeleri, seçenekler, bulut madencilik, bilgi ve eğitim içeriği ve daha ötesinde Bybit ürün yelpazelerini genişletmek için uzun vadeli bir stratejinin bir parçası.”

Bybit, Bitcoin / Tether , Ethereum / Tether, XRP / ve EOS / ilk olarak desteklenecektir. Daha sonra daha fazla işlem çifti açıklanacak. 

Borsa aynı zamanda , merkezi olmayan finans ( DeFi ) projelerini finanse eden merkezi olmayan özerk bir organizasyon ( DAO ) olan Peter Thiel’in BitDAO’sunun birincil yatırımcısı. Bybit, projeye yılda bir milyar dolar taahhüt etti. 

Daha geçen ay, Singapur merkezli ancak İngiliz Virgin Adaları’nda kayıtlı olan borsa , Kanadalı düzenleyicilerle başını belaya soktu : Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), onu “kayıtsız bir kripto varlık ticaret platformu işletmek ve Ontaryalıları kullanmaya teşvik etmekle” suçladı. platform ve Ontario sakinlerinin menkul kıymetler ve türevler olan kripto varlık ürünleri ticareti yapmalarına izin veriyor.”

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu