HaberlerKripto Para Haberleri

Büyük Kripto Para Borsası Bitfinex, Ontario Merkezli Müşterilerinden Mart Ayına Kadar Hesaplarını Kapatmalarını İstiyor

Büyük Kripto Para Borsası Bitfinex, Ontario Merkezli Müşterilerinden Mart Ayına Kadar Hesaplarını Kapatmalarını İstiyor

Ontario’da Hizmetlerin Durdurulması

Cuma günü yaptığı bir duyuruda Bitfinex, Ontario’da sıfır bakiyesi olan kullanıcıların hesaplarını derhal kapatacağını söyledi. Ayrıca borsa, eşler arası finansman piyasalarında mevcut açık pozisyonu olmayanların erişimini de sınırlayacak ve açık marj pozisyonu olmayan kullanıcılar da marj veya borçlanmaya erişimi kaybedecek.

Borsada bakiyesi ve açık pozisyonu olan kullanıcılara 1 Mart’a kadar fonlarını çekmeleri ve tüm aktif pozisyonlarını kapatmaları için süre verildi. Bitfinex’in hizmetlerin aniden askıya alınması için hiçbir açıklama yapmadığını belirtmekte fayda var.

Dikkatinizi Çekebilir: Altcoin olan Dogecoin’in Fiyatını Neredeyse %20 Artırdı

Bununla birlikte, Ontario’daki faaliyetlerin durdurulmasının, bölgenin mali düzenleyicisi olan ve yakın zamanda ByBit, Poloniex ve Binance dahil olmak üzere türev ürünler sunan merkezi kripto para borsalarında ticareti kısıtlayan Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC) ile bir ilgisi olabilir.

OSC , Aralık ayı sonlarında, borsa kripto hizmetlerinin Kanada eyaleti sakinleri için mevcut olduğunu söyledikten kısa bir süre sonra Binance’in bölgede faaliyet göstermeye yetkili olmadığını duyurdu . Binance daha sonra OSC ile bir “yanlış iletişim” olduğunu ve karışıklığı düzeltmek için finansal gözlemciye ulaşacağını iddia etti.

Bitfinex, ABD Düzenleyicileri Tarafından Şaplaklandı

Bitfinex, düzenleyici ısıya yabancı değil. Borsa ve kardeş şirketi Tether, sözde yasadışı kripto işlemlerini kolaylaştırdığı ve bir vadeli işlem komisyonu tüccarı (FCM) olarak uygun şekilde kaydolmadığı için Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından toplam 42 milyon dolar para cezasına çarptırıldı .

Ek olarak, New York Başsavcısı Letitia James , iki firmaya New York’ta ticareti durdurmalarını ve Şubat ayında 18,5 milyon dolar ödemelerini emretti .

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu