Ethereum Haberleri (ETH)NFT Haberleri

Bunlar Şu Anda En Karlı Ethereum NFT Balinaları

Blockchain analitik firması Nansen, Ethereum tabanlı NFT’leri alıp satarak elde edilen toplam kâra dayalı bir lider tablosu başlattı.

Bu listedeki en iyi koleksiyoncu, Ethereum’un mevcut değerine dayalı olarak satın alınan NFT’leri yeniden satarak 3,6 milyon dolardan fazla kar elde etti.

Bu kriterler göz önüne alındığında, Pranksy olarak bilinen üretken NFT toplayıcısı, bugüne kadar yaklaşık 1.573 ETH (3.64 milyon $) kârla şu anda lider tablosunun zirvesinde yer alıyor. İzlenen verilere göre, Pranksy bugüne kadar NFT’lere 1.860 ETH (4.3 milyon $) harcadı, toplam 9.300’den fazla bireysel NFT ürününe yayıldı ve Nansen’in ilk 10 sıralamasındaki herkesten daha fazla sayıda koleksiyondan (86) NFT’ye sahip oldu.

Şaşırtıcı bir şekilde, Pranksy, satın aldıkları NFT’lerin 2.350’sini 3.433 ETH (7.94 milyon $) karşılığında sattı ve onları kâr listesinin en üstüne koydu. Pranksy ayrıca Nisan ayında piyasaya sürülen ve o zamandan beri değeri artan bir sanat koleksiyonu olan Bored Ape Yacht Club’ın listesinin başında yer alıyor . Koleksiyoncu ayrıca , Wenew’in tenis şampiyonu Andy Murray’e dayanan ilk düşüşüne yol açan tek baskı NFT’de 177.777 dolarlık kazanan teklifi aldı.

Pranksy, toplam karlılık açısından listenin başında geliyor, ancak ikinci sırada yer alan atblank.eth, Nansen’in takip ettiği cüzdanlarda sadece 9,4 ETH (21,700 $) harcamasına rağmen 481 ETH (1,11 milyon $) gelirle 5.020% ile en büyük kar yüzdesine sahip. Cüzdan en büyük kazancını Autoglyphs adı verilen üretken sanat NFT’lerinin satışından elde etti. Bu arada, “Danny”ye atfedilen etiketli bir OpenSea cüzdanı, bugüne kadar Hashmask’lere büyük bir odaklanma da dahil olmak üzere NFT’lere yaklaşık 2.570 (5.95 milyon $) harcanarak Nansen’in listesindeki en büyük harcamadır.

Nansen NFT lider tablosu.
Nansen NFT lider tablosu.

Onun firması takip ettiğini üst NFT balina tanımlayan bir soruya Nansen CEO’su Alex Svanevik söyledi şifresini bu aşağı geldiğini, “kendi satın alma alışkanlıkları / stratejisinde uzmanlaşma.”

“En iyi alıcıların her birinin kendi uzmanlık alanı var” dedi. Ayrıca “NFT pazarları hakkında derin bir farkındalığa ve satın alımlarının iyi düşünülmüş bir uygulamasına sahipler. Genellikle NFT’leri yayınlıyorlar veya bazıları sözleşmeli dağıtımcılar olarak ortaya çıkan sanatçılarla yakın çalışıyorlar.”

Svanevik şöyle devam etti: “Yeni projelerde risk almayı umursamıyorlar ve her zaman kazanan hamleler yapmıyorlar [ve] genellikle sürekli olarak ekosisteme büyük oranda kâr yatırıyorlar.”

Nansen’in listesi, NFT alanındaki en büyük hareket edenlerin bazıları hakkında fikir veriyor, ancak kesin değil. Kârlılığa göre sıralama, satıcıların daha değerli toplam NFT varlıklarına sahip olabilecek uzun vadeli koleksiyonerlerin önünde sıralanması anlamına gelir, ayrıca firma yalnızca standart ERC-721 Ethereum tabanlı NFT’leri ve yalnızca Ethereum ve Polygon genelinde etiketli cüzdanlardakileri izlerNBA Top Shot on Dapper Labs’ın bugüne kadar 700 milyon dolardan fazla işlem hacmi görmüş kendi Flow blok zinciri gibi diğer blok zincirlerinde yaşayan kayda değer NFT projeleri var .

Özellikle, Mart ayında Christie’nin müzayedesiyle sanatçı Beeple’ın 69,3 milyon dolarlık sanat eserini satın alan koleksiyoncu Vignesh “MetaKovan” Sundaresan gibi NFT alanında bu listeye uymayan bazı büyük isimler var. Ayrıca Mart ayı itibariyle yaklaşık 210.000 NFT’ye sahip olduğu bildirilen ve toplam değeri 45.9 milyon dolar olan 13.200 NFT’lik bir kasaya dayalı olarak $WHALE sosyal para birimini işleten takma adlı WhaleShark da var.

Svanevik, bu belirli balinaların ilişkili adreslerinin “her ne kadar NFT’leri satmadıklarını, ancak onları transfer etmiş olabileceğini” söyledi. MetaKovan ve Beeple sanat eseri satın alma özel durumunda, Svanevik, belki de müzayede evinin emanet sistemi veya Ethereum’un dışında bir NFT standardının kullanılması nedeniyle “zincir üzerinde net bir işlem kanıtı olmadan satın alınmış gibi göründüğünü” öne sürdü. ERC-721.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu