Bitcoin HaberleriEl Salvador HaberleriHaberler

Bukele, El Salvador’un BTC Politikasını Sorgulayan “Boomer” ABD Senatörlerine Geri Döndü

BTC Yasasını İncelemek İçin Fatura

El Salvador’da Kripto Para Sorumluluğu (ACES) mevzuatı Senatörler Jim Risch (R-Idaho), Bob Menendez (DN.J.) ve Bill Cassidy (R-La) tarafından tanıtıldı ve bir Dışişleri Bakanlığı raporunu zorunlu kılıyor. El Salvador’un BTC politikası.

Raporun, El Salvador’un BTC yasallaştırmasının arkasındaki karar alma süreci hakkında önemli bilgiler toplaması gerekecek. Ek olarak, Bitcoin yasasının Salvadorlu insanları ve işletmeleri nasıl etkilediği, insanların kriptoyu gerçekte ne ölçüde kullandığı ve ülkenin siber güvenlik risklerini ele alma kabiliyeti hakkında da bilgi içerecek. Son olarak, rapor El Salvador’un banka hesabı olmayan nüfusu ve ABD’den ülkeye havale akış hızı hakkında bağlamsal bilgilere de ihtiyaç duyacaktır. Başka bir deyişle, rapor, El Salvador tarafından ABD dolarının potansiyel olarak azalan kullanımını ve kripto para birimini kullanarak ABD yaptırımlarından kaçınma olasılığını keşfederek iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkiyi aktif olarak inceleyecektir.

Bir basın açıklamasında, Senatör Risch şunları söyledi:

“El Salvador’un Bitcoin’i yasal ihale olarak benimsemesi, Orta Amerika’daki savunmasız bir ABD ticaret ortağının ekonomik istikrarı ve finansal bütünlüğü hakkında önemli endişeler uyandırıyor. Bu yeni politika, Çin ve organize suç örgütleri gibi kötü niyetli aktörleri güçlendirerek ABD yaptırım politikasını zayıflatma potansiyeline sahip.

ABD Ekonomisine Yönelik Risklerin Azaltılması

Ayrıca teklif, ABD finansal sistemine yönelik potansiyel risklere karşı önlem alınması için eyleme dönüştürülebilecek bir uyarı da içeriyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Bullieverse, Web 3.0 Devleri Havuzundan Sonra Finansmanda 4 Milyon Dolara Ulaştı

Tasarı şöyle:

“19(a) bendinde öngörülen raporun sunulmasından en geç 90 gün sonra, Dışişleri Bakanı, diğer ilgili Federal dairelerin ve dairelerin başkanları ile koordineli olarak, Kongre’nin uygun komitelerine hafifletmek için bir plan sunacaktır. El Salvador’da yasal ödeme aracı olarak bir kripto para biriminin benimsenmesi ve yasal ödeme aracı olarak Amerika Birleşik Devletleri dolarını kullanan diğer herhangi bir ülkenin ABD finansal sistemi için oluşturduğu herhangi bir potansiyel risk.”

Başkan Bukele Alkışlıyor

Önerilen bu yasayla ilgili haberler, El Salvador’un Bitcoin yanlısı başkanıyla pek iyi gitmedi. Senatörlere yönelik eski usul yaklaşım karşısında onlara “boomers” olarak hitap ettiği için, Senatörlere yönelik küçümsediğini ifade ederken hiçbir kelimeyi esirgemedi.

tweet attı,

“Tamam patlamalar… Egemen ve bağımsız bir ulus üzerinde 0 yetkiniz var. Biz sizin koloniniz, arka bahçeniz veya ön bahçeniz değiliz. İç işlerimizden uzak dur. Kontrol edemediğiniz bir şeyi kontrol etmeye çalışmayın.”

Fitch ve IMF gibi geleneksel finans kurumları, El Salvador’un Bitcoin Yasasını ağır bir şekilde eleştirdi. Bununla birlikte, kripto endüstrisi uzmanları ve savunucuları, El Salvador’un USD’nin prangalarından kurtulmaya yönelik cüretkar hamlesine destek veriyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu