Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriDogecoin (DOGE)Ethereum (ETH)Ethereum Haberleri (ETH)HaberlerKripto Para HaberleriShiba Inu (SHIB)

Bugün kripto para fiyatları: Bitcoin, Ethereum düştü; Shiba Inu yükseliyor; İşte daha geniş kripto piyasası trendleri

Başlıca kripto para birimleri, Rusya-Ukrayna ihtilafına ilişkin belirsizlik ve Federal Rezerv’in Mart ayında beklenen faiz artışı nedeniyle Pazartesi günü kayıplarını arttırdı.

CoinDesk verilerine göre, piyasa değeri açısından dünyanın en büyük sanal para birimi olan Bitcoin, sabah 9:17’de yaklaşık yüzde 1 düşüşle 41.899.091 dolara düştü.

Moneycontrol’e göre, küresel kripto para piyasası değeri son 24 saatte yüzde 2,14 düşerek 1,86 trilyon dolara, işlem hacimleri yüzde 11,35 düşüşle 61,44 milyar dolara geriledi.

Rupi cinsinden, Bitcoin yüzde 1,14 düşüşle 33,30,681 Rs’nin biraz üzerinde işlem gördü.

Bitcoin, son bir yılda çok değişken bir eğilime tanık oldu – sanal para birimi 69.000$’a yüksek ve 33.000$’lık düşük bir seviyeye ulaştı.

Ethereum blok zincirine bağlı ikinci en büyük kripto para birimi Ether de yüzde 2’den fazla değer kaybederek sabah 9:21’de 2868,42 dolara yükseldi. Rupi vadede, Ethereum yüzde 2’den fazla düşüşle 2.27.000 Rs’nin üzerine çıktı.

Meme kripto Dogecoin 0,15 dolardan yatay işlem görürken, Shiba Inu Pazartesi günü yüzde 1,5’in üzerinde artışla 0,000029 dolara yükseldi.

Dikkatinizi Çekebilir: NFT’lerin Kralı Gary Vee Sıfıra Düşeceklerini Düşünüyor

Geçen yıl kripto tüccarlarından büyük ilgi gören Solana, sabah 9:28’de 93.61 dolardan işlem gördü.

Litcoin, XRP, Chainlink, Avalanche, Cardano, Polygon, Stellar, Terra ve Internet Computer gibi diğer kripto para birimleri son 24 saat içinde kırmızıda işlem gördü.

ABD borsaları, Rusya’nın yakında Ukrayna’yı işgal edeceği endişeleri ve enflasyon ve faiz oranları endişeleri üzerine Cuma günü düştü. Tüm Wall Street endeksleri yüzde 1’den fazla kaybetti. S&P 500 yüzde 1.9 düşerken, Dow Jones yüzde 1.4 daraldı.

Petrol fiyatları, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ABD ve Avrupa’nın yaptırımlarını tetikleyebileceği ve dünyanın en büyük üreticisinin enerji ihracatını kesintiye uğratabileceği korkusuyla Pazartesi günü yedi yıldan fazla bir sürenin en yüksek seviyelerine yükseldi.

Asya piyasaları da Pazartesi günü düşüş eğilimine tanık oldu.

Hindistan Merkez Bankası Perşembe günü kripto para birimi konusundaki duruşunu yineledi ve dijital varlığın makroekonomik ve finansal istikrar için büyük bir tehdit olduğunu söyledi.

Bu arada, Birlik Bütçesinde maliye bakanı Nirmala Sitharaman, kripto para birimlerine veya NFT’ler gibi diğer dijital varlıklara yatırım yapmaktan veya yatırım yapmaktan elde edilen getiriler üzerinde yüzde 30 vergi açıkladı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu