Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriDogecoin (DOGE)Ethereum (ETH)Ethereum Haberleri (ETH)Kripto Para HaberleriShiba Inu (SHIB)Solana (SOL)

Bugün kripto para fiyatları: Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Solana, Shiba Inu yükselişte; İşte daha geniş kripto piyasası trendleri

Kripto para birimleri, yatırımcıların güveninin Rusya ve Ukrayna arasındaki çatışmayı hafiflettiğine dair işaretlerle artmasıyla Çarşamba günü rallilerine devam etti. Salı günü Rusya, birliklerinin bir kısmının Ukrayna sınırı yakınlarındaki rutin tatbikatları tamamladıktan sonra üslerine geri döndüğünü söyledi.

CoinDesk verilerine göre, piyasa değerine göre dünyanın en büyük sanal para birimi olan Bitcoin, yüzde 1’in üzerinde yükselerek sabah 10:36’da 43,937 dolardan işlem gördü.

Bitcoin geçen yıl çok değişken bir eğilime tanık oldu – sanal para birimi en yüksek 69.000 dolar ile en düşük 33.000 dolar arasında gidip geldi.

Küresel kripto para piyasa değeri, son 24 saat içinde yüzde 2.45 artarak 1.99 trilyon dolara yükseldi. Bir para kontrol raporuna göre, toplam kripto piyasası hacmi son 24 saatte yüzde 5.08 artarak 75.55 milyar dolara ulaştı.

IMF başkanı, desteklenmeyen kriptoların iyi tasarlanmış merkez bankası dijital para birimleriyle eşleşmediğini söyledi

Dikkatinizi Çekebilir: 2022 için Kripto işletmeleri ve yatırımcılar için 5 önemli çıkarım

Ethereum blok zincirine bağlı dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ether, yüzde 4’ten fazla artışla 3.133 dolara yükseldi.

Meme kripto Dogecoin 0.149 dolardan işlem yapmak için yüzde 1’den fazla kazanç sağlarken, Shiba Inu 0.000030 dolardan işlem görmek için sabit kaldı. Geçen yıl kripto tüccarlarından büyük ilgi gören Solana, saat 10:48’de 102.38 dolardan işlem yapmak için yaklaşık yüzde 1 kazandı.

Litcoin, XRP, Chainlink, Avalanche, Cardano, Polygon, Stellar, Terra ve Internet Computer gibi diğer kripto para birimleri son 24 saat içinde pozitif bölgede işlem görüyordu.

Wall Street endeksleri, Rusya’nın Ukrayna sınırına yakın bazı birliklerin üslerine dönmeye başlayacağını söylemesiyle, Ukrayna geriliminin azalabileceği beklentisiyle Salı günü yükselişle kapandı.
Asya hisseleri de, Ukrayna’daki gelişmelerin yatırımcıların güvenini artırmasıyla Çarşamba günü yükseldi.

Uluslararası Para Fonu (IMF) Genel Müdürü Kristalina Georgieva Salı günü yaptığı açıklamada, desteklenmeyen kripto para birimlerinin ihtiyatlı bir şekilde tasarlanmış merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler) ile eşleşmeyeceğini söyledi.

Bu arada, Pazartesi günü RBI Başkan Yardımcısı T Rabi Sankar, kripto para birimlerini yasaklamak için güçlü bir gerekçe göstererek, bunların Ponzi planlarından bile daha kötü olduğunu ve bir ülkenin mali egemenliğini tehdit ettiğini söyledi.

Daha önce, Birlik Bütçesinde maliye bakanı Nirmala Sitharaman, kripto para birimlerine veya NFT’ler gibi diğer dijital varlıklara yatırım yapmaktan veya ticaret yapmaktan elde edilen getiriler üzerinde yüzde 30 vergi açıklamıştı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu