Bitcoin HaberleriEthereum Haberleri (ETH)HaberlerKripto Para Haberleri

Bugün kripto para fiyatları: Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Solana düşüyor, Shiba Inu yükseliyor; İşte daha geniş kripto piyasası trendleri

Yatırımcılar küresel siyasi belirsizlikler ve Fed tutanaklarındaki gelişmeler arasında daha güvenli yatırımlar için acele ederken, başlıca kripto para birimleri Perşembe günü düşük işlem gördü.

CoinDesk verilerine göre, piyasa değerine göre dünyanın en büyük sanal para birimi olan Bitcoin, sabah 10:25’te yüzde 0,41 daha düşük 43,695 dolardan (34,26,960 Rs’nin üzerinde) işlem görüyordu. Kripto para birimi geçen yıl yüzde 13’ten fazla düştü.

Bitcoin, geçen yıl boyunca değişken bir eğilime tanık oldu – sanal para birimi 69.000 $ ile en düşük 33.000 $ arasında gidip geldi.
Küresel kripto para birimi piyasa değeri, önceki günkü 1,99 trilyon dolarlık rakamdan 1,93 trilyon dolara düştü.

Ethereum blok zincirine bağlı dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ether, yüzde 2’den fazla düşüşle 3.056 dolara düştü.

Meme kripto Dogecoin yüzde 1’den fazla değer kaybederek 0.147 dolardan işlem gördü, Shiba Inu ise yaklaşık yüzde 1 kazançla 0.000031 dolardan işlem gördü. Geçen yıl kripto tüccarlarından büyük ilgi gören Solana da yüzde 2,5’in üzerinde düşüşle 10:38’de 99,39 dolardan işlem gördü.

Dikkatinizi Çekebilir: NYSE kendi NFT pazarını ve kripto para birimini planlıyor

Litcoin, XRP, Chainlink, Cardano, Polygon ve Terra gibi diğer kripto para birimleri son 24 saat içinde negatif bölgede işlem görüyordu. Öte yandan, Stellar, Internet Computer, Avalanche ve Cosmos marjinal bir şekilde yükseldi.

Hindistan hisse senedi piyasaları daha düşük işlem yapmak için erken kazançlarından vazgeçti. ABD borsaları, Fed tutanaklarından elde edilen gelişmeler ve jeopolitik gerilimlerin azalmasıyla Çarşamba günü yatay kapanış yapmak için erken kayıpları görmezden geldi.

Uluslararası Para Fonu (IMF) Genel Müdürü Kristalina Georgieva Salı günü, desteklenmeyen kripto para birimlerinin ihtiyatlı bir şekilde tasarlanmış merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler) ile eşleşmeyeceğini söyledi.

Bu arada, Pazartesi günü RBI Başkan Yardımcısı T Rabi Sankar, kripto para birimlerini yasaklamak için güçlü bir gerekçe göstererek, bunların Ponzi planlarından bile daha kötü olduğunu ve bir ülkenin mali egemenliğini tehdit ettiğini söyledi.

Daha önce, Birlik Bütçesinde maliye bakanı Nirmala Sitharaman, kripto para birimlerine veya NFT’ler gibi diğer dijital varlıklara alım satım veya yatırımdan elde edilen getiriler üzerinde yüzde 30 vergi açıklamıştı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu