Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriCardano (ADA)Dogecoin (DOGE)Ethereum (ETH)Ethereum Haberleri (ETH)HaberlerKripto Para HaberleriShiba Inu (SHIB)Solana (SOL)

Bugün kripto para fiyatları: Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Shiba Inu, Solana yükselişi; İşte daha geniş kripto piyasası trendleri

Kripto para birimleri, küresel hisse senedi piyasaları Rusya’nın Ukrayna’yı işgal edeceği korkuları arasında düşerken bile Salı günü geri döndü. CoinDesk verilerine göre, piyasa değeri açısından dünyanın en büyük sanal para birimi olan Bitcoin, sabah 8:57’de (IST) 43,609 dolardan (32.99.549 Rs) işlem görmek için yaklaşık yüzde 4 kazandı.
Bitcoin, son bir yılda çok değişken bir eğilime tanık oldu – sanal para birimi 69.000 $ ile en düşük 33.000 $ arasında gidip geldi.
Moneycontrol’e göre Pazartesi günü, küresel kripto para piyasası değeri yüzde 2,14 düşerek 1,86 trilyon dolara, işlem hacimleri yüzde 11,35 düşüşle 61,44 milyar dolara geriledi.

Ethereum blok zincirine bağlı dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ether de yüzde 5’ten fazla artarak 9:01’de 3.027 dolara yükseldi. Rupi vadede, Ethereum 2,30,017 Rs’de işlem görüyordu.
Meme kripto Dogecoin 0,15 dolardan işlem yapmak için yüzde 2,5’ten fazla kazanırken, Shiba Inu yüzde 4,5’ten fazla artarak 0,000031 dolara yükseldi. Geçen yıl kripto tüccarlarından büyük ilgi gören Solana, saat 9:08’de 101.83 dolardan işlem yapmak için yaklaşık yüzde 10 kazandı.

Litcoin, XRP, Chainlink, Avalanche, Cardano, Polygon, Stellar, Terra ve Internet Computer gibi diğer kripto para birimleri son 24 saat içinde pozitif bölgede işlem görüyordu.

Dikkatinizi Çekebilir: Kanada Protestocuları Boğmak İçin Acil Durum Kurallarına İzin Verdiği İçin Kripto Ateş Hattında

ABD borsaları Pazartesi günü, yatırımcıların güvenli liman devlet tahvili satın almak için acele ettikleri Rusya-Ukrayna sınırı çatışması üzerindeki artan jeopolitik gerilimler arasında düştü. ABD Pazartesi günü Rusya’nın her an Ukrayna’yı işgal edebileceği konusunda uyardı. Petrol fiyatları yedi yılın zirvesine yükseldi. Asya borsaları da Salı günü siyasi istikrarsızlık nedeniyle düştü.

Bu arada, Pazartesi günü RBI Başkan Yardımcısı T Rabi Sankar, kripto para birimlerini yasaklamak için güçlü bir gerekçe göstererek, bunların Ponzi planlarından bile daha kötü olduğunu ve bir ülkenin mali egemenliğini tehdit ettiğini söyledi.
Daha önce, Birlik Bütçesinde maliye bakanı Nirmala Sitharaman, kripto para birimlerine veya NFT’ler gibi diğer dijital varlıklara yatırım yapmaktan veya ticaret yapmaktan elde edilen getiriler üzerinde yüzde 30 vergi açıklamıştı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu