Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Buffett, tüm BTC’leri 25 dolara bile almıyor

Warren Buffett, tüm BTC'leri 25 dolara bile almıyor

Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett, en eski kripto varlığının tüm hacmini 25 dolara bile satın almayı kabul etmeyeceğini belirtiyor. Aynı zamanda ortağı Charlie Munger, Bitcoin’in “aptal ve şeytani” olduğunu iddia ediyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Warren Buffett ve Charlie Munger, geçen haftanın sonunda Berkshire Hathaway hissedarlarının olağan toplantısında ilk kripto para birimi hakkındaki görüşlerini bir kez daha dile getirdiler.

Daha önce Bitcoin’e “fare zehiri karesi” adını veren Buffett, BTC’ye yatırım yapmama nedenini ortaya çıkardı. Varlığın 1 yıl veya 5-10 yıl sonra ne yöne gideceğini bilmediğini ancak bu varlığın hiçbir şey üretmediğine kesinlikle inandığını söyledi.

Buffett, ABD’deki tüm tarım arazilerinin %1’lik hissesi için 25 milyar dolar veya ülkedeki tüm apartmanların %1’lik hissesi için aynı miktarı ödemeye hazır olduğunu iddia ediyor. Bir an için böyle bir çek yazmaya hazır olduğunu iddia ediyor. Ancak BTC söz konusu olduğunda, hepsini 25 dolara bile almaya hazır değil.

Buffett, BTC’den farklı olarak dairelerin kiralanabileceğini ve çiftliklerin yiyecek üreteceğini söyledi.

Berkshire başkanı, gerçek paranın ABD doları olduğunda ısrar ediyor. Hatta bazı Berkshire madeni paraları bulabileceğini, ancak sonunda paranın hala aynı Amerikan doları olacağını öne sürüyor:

Ve dünyada ABD hükümetinin… Berkshire madeni paralarının onların yerine geçmesine izin vermesi için hiçbir neden yok.

Dikkatinizi Çekebilir: Kripto analisti 3 altcoin için beklentileri özetledi

Charlie Munger ise Bitcoin’i aptallık ve kötülük olarak adlandırıyor, çünkü aptal görünebilir. bu onu aptal gibi gösterir.

Berkshire’ın başkan yardımcısı, diğerlerine kıyasla kendisini kötü duruma sokacak şeylerden kaçınma eğiliminde olduğunu söylüyor. Ve Bitcoin de bunlardan biri.

Bunun aptalca olduğunu söylüyor, çünkü BTC’nin hala sıfıra düşme olasılığı var. Buna ek olarak, kripto varlığı kötü çünkü Fed’i baltalıyor ve ayrıca Çin’de Bitcoin’i yasaklamayı başaracak kadar akıllı olan Çin’e kıyasla “bizi aptal gibi gösteriyor”.

Munger, en eski kripto para birimini defalarca eleştirdi. Şubat ayında hükümetin kripto para birimini yasaklaması gerektiğini savundu ve hatta buna “zührevi hastalık” adını verdi. Aynı zamanda, Çin’i kripto yasağı için defalarca övdü ve kripto para biriminin hiç icat edilmemiş olmasını dilediğini belirtti.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu