HaberlerNFT Haberleri

Bu NFT resmi, tüm NFT avatar koleksiyonlarının toplamından daha pahalıya mal olacak, müzayedenin bitmesine birkaç saat kaldı

29 Aralık itibariyle, The Message NFT koleksiyonuna 0.105 ETH veya en büyük NFT pazarı olan OpenSea’de spot oranlarda 190 $ karşılığında dört teklif verilmişti. 0,05 ETH’lik ilk teklif, başka bir tekliften önce verildi ve ilk teklif iki katına çıktı. OpenSea’den alınan bilgilere göre daha sonra 0.105 ETH değerinde iki teklif verildi. İlgilenen alıcılar, ikinci bir şans olmayacağı için protestoya katılabilir.

Diogenes-Barrel’in dijital sanatın mevcut durumuna ilişkin ön izlemesi, diğer eleştirmenlerde yankı uyandırıyor ve kakasının fotoğrafının neden Twitter’da (NYSE: TWTR ) ve sosyal medya kanallarında yaygın olarak paylaşıldığını açıklıyor . Kakasının görüntüsünün, şu anda çeşitli pazarlarda açık artırmada satılan tüm pikselli, sıkıcı sanatlardan daha değerli olduğunu savunuyor. 2004 yılında NOKIA 3660 (lacivert) kullanarak OpenSea’de Rusya’nın Rybinsk kentindeki bir otobüs durağının umumi tuvaletinde çektiği 640×480 piksellik bir fotoğraf olan “The Message”ı yükleme kararı protesto edildi.

Dikkatinizi Çekebilir: Bybit, Kripto Spot Ticaretini Başlattı

“Rybinsk’te bir otobüs durağının umumi tuvaletinde 2004 yılında çektiğim kakamın bir fotoğrafını açık artırmayla satarak tüm PFP avatar koleksiyonlarına meydan okuyorum. Resim bir Nokia (NYSE: NOK ) 3660 ( lacivert); fotoğrafın çözünürlüğü 640×480 piksel. Bu fotoğrafın, yapay olarak oluşturulmuş tüm NFT avatar koleksiyonlarının toplamından daha fazla sanat ve değer içerdiğinden eminim.”

Mesaj, gerçekten yetenekli sanatçıları rahatlık alanlarından çıkmaya teşvik etmek için bir meydan okumadır. En önemlisi, koleksiyonun yaratıcısı, yetenekli sanatçıların kendilerini, çok az sanatsal değer sunan binlerce sıkıcı, otomatik olarak oluşturulmuş avatarı basan pazarlamacılardan ayırmaları gerektiğini iddia ediyor. Yaratıcılık, önceden belirlenmiş kıtlığa sahip binlerce hızlı sanat eserini tek bir tıklamayla üretmek için serbest çalışan paralı askerler tutularak önemli ölçüde bastırıldı.
Diogenes-Barrel, sanatçıların bağımsız olması, ilham alması ve çoğu pazarlamacının şu anda yaptığı gibi en az direniş yolunu seçerek kâr odaklı olmaması gerektiğine inanıyor. Bu nitelikler, tartışmaları harekete geçirebilecek ve hatta eleştiri çekebilecek şaheserler yaratmalarına izin verir. Ona göre, gerçek sanat doğal olarak ve tesadüfi olarak ortaya çıkar. Bu nedenle sanatın kimsenin gözünü ve kulağını memnun etmesine gerek yok. NFT topluluğu, sürdürülebilirlik için yeni sanatsal yolların oluşturulması gerektiğine inanıyor. Aksi takdirde, mülayim NFT parçalarının viral pazarlaması, uzun vadede endüstriyi çökertir. Yakın tarihli bir röportajda Vitalik Buterin, NFT’lerin bir ayı döngüsünden kurtulmak için gerçek dünya faydasını entegre etmesi gerektiğini söyledi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu