Bitcoin HaberleriHaberler

Bu Metrik Bitcoin Sıkışmasını Gösteriyor

Yakın tarihli bir tweet’te, kripto para birimi odaklı analitik şirketi IntoTheBlock, olası bir Bitcoin açığının işin içinde olabileceğini belirtti.

Analizi, Bitcoin’in açık faizinin, son zamanlarda kabaca %2,25’lik bir yıllık zirveye ulaşan amiral gemisi kripto para biriminin piyasa değerine göre oranına dayanıyor.

Coinglass tarafından sağlanan verilere göre, tüccarlar tarafından tutulan tüm olağanüstü sözleşmeleri temsil eden Bitcoin vadeli işlemleri, son zamanlarda toplamın % 28.86’sını oluşturan kripto devi Binance ile 16.68 milyar dolarlık yeni bir rekor seviyeye ulaştı . FTX ve CME Grubu ikinci ve üçüncü sırada yer alıyor (sırasıyla %17.65 ve %14.06).

Coinfili.com, Bitcoin’in yükseliş trendini sürdürmeden önce 29.400 dolara düştüğü Temmuz 2021’de düşen Bitcoin fiyatlarının arka planında OI/MC oranının da arttığını hatırlatıyor.

Bu nedenle, analitik firması bu sefer benzer bir senaryonun gerçekleşmesini bekliyor.

Bitcoin Düzeltmesi
Bitcoin Düzeltmesi

Dikkatinizi Çekebilir: Ethereum: Bunun Ötesine Gidebilmek Mümkün Değil

Aşırı korku ve aşırı satım koşulları

7 Ocak’ta, Bitcoin’in günlük grafiğindeki göreceli güç endeksi (RSI), 17 Mayıs’tan bu yana ilk kez 30’un altına düştü ve bu, en büyük kripto para biriminin aşırı satıldığını gösteriyor.

8 Ocak’ta, geniş çapta izlenen bir Bitcoin “korku ve açgözlülük” endeksi 10’a düştü .

Boğalar henüz ormandan çıkmamış olabilir. Coinfili.com tarafından bildirildiği üzere, Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz kısa süre önce Bitcoin fiyatının En büyük kripto para birimi, büyük bir destek bölgesinin alt aralığı olan 38.000 dolarda dibe vurabilir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu