Editörün SeçtikleriHaberlerKripto Para Analizleri

Bu Kritik Nokta, Bitcoin’in 80.000 Dolara yükseleceğini gösteriyor

Bitcoin Günlük Grafik

btc-usd-paritesi-fiyat-analizi
btc-usd-paritesi-fiyat-analizi

Modelin en yüksek (46.660 $) ve en düşük noktası (28.600 $) %70’lik bir aralık gösterdi ve bu, yukarı yönlü bir kırılma durumunda Bitcoin için maksimum yukarı yönlülüğü de sundu.

İlgili içerik : Kripto Para Haberleri | Bitcoin Haber ve Altcoin Haberleri

Böyle bir senaryoda BTC, 80.000 dolar civarında yeni bir zirve oluşturacaktır. Bu hedefe ulaşılana kadar, yatırımcılar potansiyel destek ve direnç alanları için Fibonacci seviyelerini yakından takip etmelidir. Bu sonucun, BTC’nin Mayıs ayı ortasındaki düşüşün ardından ortaya çıktığı için, mevcut modelin tersine bir model olarak işlev görmesi durumunda geçerli olacağını unutmayın. Bu tezi çürütmek için BTC’nin 28.000 $ fiyat seviyesinin altına düşmesi gerekecek.

Biraz Akıl Yürütelim

Göreceli Güç Endeksi iki düşük zirve oluşturdu ve BTC’nin fiyat hareketine göre hafif bir düşüş eğilimi gösterdi. Sıkışan Momentum Göstergesi, alıcıların BTC’nin patlayıcı hareketinden sonra nefes almasıyla son birkaç gün içinde hafif bir düşüş kaydetti.

İlgili İçerik : Bitcoin vs Ethereum 2025’te Bitcoin’i Yenecek İşte o Büyük İddia

DMI hatları da daraldı ve piyasada bir yükseliş trendinin gevşediğini gösterdi. Bu işaretler, daha fazla yükseliş yapmadan önce BTC’nin bir düzeltme aşamasına hazır olduğunu gösteriyordu. Bu tersine çevrildiğinde, BTC muhtemelen yükseliş trendine geri dönecek.

Sonuç 

Bitcoin’in yükseliş trendi hafif bir durma kaydetti ancak konsolidasyon uzun vadede sağlıklıydı. Genişleyen bir kama içindeki yüksek ve düşük seviyelerini hesaplamak, modelin üst trendinden %70’lik bir artış daha öngördü ve bu da BTC’yi 80.000 $ seviyesine itecek. Acil bir rallinin aksine, önümüzdeki aylarda böyle bir sonuç beklenebilir.

İlgili İçerik : İşte Bitcoin Yükselişini Tetikleyecek olan etken – Bitcoin Analiz

Sorumluluk Reddi: CoinFili’nin içeriği, doğası gereği bilgi verme amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para alım satımı, yüksek riskli bir yatırım olarak düşünülmeli ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmasını yapması tavsiye edilir.

İlgili İçerik : Double Peak Teorisi – Şimdi Yatırım Zamanı

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu