Kripto Para Haberleri

Bu Kripto paralar ilk 100 listesinde değil ama radarınıza almaya değer

Kripto para birimleri söz konusu olduğunda, Bitcoin ve Ethereum, yatırımcıların ilgisinde aslan payına sahiptir. Cardano, Pancakeswap ve Solana gibi diğer projelerden tokenlar yavaş yavaş dikkat çekerken, yatırımcıların neredeyse tamamen gözden kaçırdığı binlerce başka kripto para daha var.

Pek çok merkezi olmayan projede, şu anda ucuz olmalarına rağmen, finans dünyasında işleri sarsabilecek daha geniş işlevlere veya yardımcı programlara sahip kripto paralar bulunur.

Örneğin Shiba Inu’yu ele alalım. Bu bir zamanlar bilinmeyen kripto, bir yılda yüzde 40 milyon fiyat artışı gördü. Piyasa değerine göre ilk 100 kripto paraya giremeyen ancak patlama potansiyeline sahip birçok kripto para var.

İşte dikkat etmeniz gereken bu tür beş kripto paranın bir listesi:

Nervos Ağı: CKB (coinmarketcap’ta 138. sırada)

Nervos Network’ün yerel kripto parası olan CKB, 2022’ye dik bir inişin ardından büyümeye geri dönme belirtileri gösterdi. CKB’yi benzersiz kılan şey, iki katmanlı bir mimariye sahip olmasıdır. Çalışma katmanı 1 zincirinin kanıtı, ademi merkeziyetçilik ve güvenliğe odaklanır. Ve yüksek performanslı katman 2 zinciri, ölçeklenebilirliğe veya büyüme yeteneğine odaklanır.

Nervos blok zinciri mimarisinin 2. Katmanı, geliştiricilerin farklı blok zincirlerinde çalışabilen evrensel uygulamalar oluşturmasına olanak tanır. Geçen yılın Ekim ayında Nervos, Nervos blok zincirini Ethereum blok zincirine bağlayan Ethereum Force köprüsünü başlattı. Bu, kullanıcıların her iki ekosistemle de etkileşime girmesine olanak tanır ve jetonları tasfiye etmeyi kolaylaştırır.

Dikkatinizi Çekebilir: OpenSea Hack: Kullanıcılardan Milyonlarca Değerinde NFT’ler Çalındı

Bir kripto araştırma platformu olan Messari’ye göre, CKB 2021’in üçüncü çeyreğinde kripto fonları tarafından en yaygın olarak tutulan varlıkların ilk on listesinde yer aldı. Madeni para şu anda 0,014 dolardan işlem görüyor ve kripto paranın piyasa değeri 423,2 milyon dolar.

Luckyblock: LBLOCK (coinmarketcap’ta 2856. sırada)

Luckyblock bir kripto piyango platformudur. Katılımcıların geleneksel piyango sistemlerinden daha fazla ikramiye kazanma şansına sahip olacağı bir ‘dünya çapında piyango platformu’ yaratmak amacıyla inşa edilmiştir.

Luckyblock’ta, sistemin adil, dengeli ve tek bir varlığın etkisi dışında olmasını sağlamak için tüm piyango işlevleri akıllı sözleşmelerle yönetilir. İtibari para biriminin aksine, anında yapılabildikleri için ikramiyelerin dağıtımı da daha uygundur.

Lansmanından sonraki ilk 48 saat içinde, LBLOCK tokeni 100 milyon dolarlık piyasa değerini aştı. Livemint makalesine göre, piyasaya sürüldüğünde böyle bir başarıya sahip olan birkaç kripto paradan biridir.

Şu anda 0,0091 dolardan işlem görüyor ve coinmarketcap’ta 296,9 milyon dolarlık bir piyasa değeri var.

Ergo: ERG (coinmarketcap’ta 380. sırada)

Ergo, finansal sözleşmeleri uygulamak için verimli, güvenli ve kolay bir yol sağlamayı amaçlar; bu özellik, uzun vadede faydalı ve sürdürülebilir olacak bir özelliktir. Blok zinciri ayrıca Ergo Mixer adı verilen etkileşimli olmayan bir kripto karıştırıcı kullanır.

Jetonları toplu halde gönderip karıştırarak kullanıcı gizliliğini korur. Bu, kullanıcı işlemlerinin takibini daha karmaşık hale getirir ve kullanıcılara daha yüksek düzeyde gizlilik sağlar.

Ethereum gibi Ergo da geliştiricilerin kolayca merkezi olmayan uygulamalar oluşturabilecekleri programlanabilir bir blok zinciridir. Ancak Ergo’nun Ethereum’a üstünlük sağladığı önemli bir husus, işlem ücretleridir. Ergo ağda işlemler gazsızdır, yani kullanıcılar ağ üzerinde yaptıkları işlemler için herhangi bir ücret ödemek zorunda kalmazlar.

The Ascent tarafından yayınlanan bir makale, Ergo’nun yerel tokeni ERG’nin 2021’de %1,800’ün üzerinde kazanç elde ettiğini söylüyor. Kazanç, Cardano ve Solana gibi çoğu Ethereum rakibinden iki kat daha yüksekti.

Madeni para tokeni şu anda 3.13 dolardan işlem görüyor ve kripto para piyasası değeri başına 100 milyon dolarlık bir piyasa değeri var.

Nano: XNO (coinmarketcap’ta 175. sırada)

Nano’nun yerel jetonu XNO, herhangi bir ücret ödemeden pratik olarak anında ödemeleri kolaylaştırabilir. Proje, geleneksel finans kurumlarının ve modern kripto para birimlerinin karşılaştığı sorunları ele almak için oluşturuldu.

Nano, diğer kripto para birimlerinden önemli ölçüde farklıdır. Nano ağda, her adresin kendi blok zinciri (işlem defteri) vardır ve ağdaki kullanıcılar kendi işlemlerini doğrulamak için gereken hesaplama gücünü sağlar. Bu, işlemlerin gazsız olmasını sağlar ve sıfır ücretli bir kripto para birimi oluşturur.

Nano ayrıca son derece çevre dostudur.

Bitcoin’den farklı olarak Nano, işlemleri doğrulamak ve blok zincirine yeni bloklar eklemek için madenciliği kullanmaz. Madencilik sürecinde kullanılan enerji seviyeleri göz önüne alındığında bu çok büyük bir artı puan.

XNO şu anda coinmarketcap başına 280,7 dolarlık bir piyasa değeri ile 2,11 dolardan işlem görüyor.

Flux: FLUX (Coinmarketcap’ta 153. Sırada)

Flux, Amazon Web Services’in tüm işlevlerini, merkezi olmayan bir ortamda vaat eden, yakında çıkacak bir web 3.0 kripto paradır. Amazon Web Services, bir dizi işletmeye kablosuz bulut bilişim çözümleri sunuyor ve Flux da aynısını yapmak istiyor.

Flux, birlikte çalışabilirlik ve ademi merkeziyetçilik sunan bir hizmet olarak blok zinciri çözümü olarak kendini gösteriyor. Diğer işletmelere ve hizmetlere bilgi işlem gücü veren bir düğüm ağı olan Fluxnodes’u kullanır.

Karşılığında, düğüm operatörleri hizmetleri için bir ödül olarak Flux belirteçleri alır.

Ekim ayından bu yana, kripto para %450’nin üzerinde büyüyerek tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.17$’a ulaştı. Buna ek olarak Flux, ünlü Grafik İşlem Birimi (GPU) üreticisi Nvidia ile bir ortaklık duyurdu. Önümüzdeki aylarda dikkat edilmesi gereken bir kripto para.

FLUX kripto para şu anda 1.58 $’dan işlem görüyor ve coinmarketcap’ta 358,3 milyon $’lık bir piyasa değeri var.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu