Ekonomi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Bu Kripto Para Borsası Değerini 5 Ayda 3,75 Milyar Dolara Çıkardı

Kripto borsası Altimeter Capital, Sapphire Ventures, B Capital Group ve Tiger Global Management liderliğindeki son finansman turunda 210 milyon dolar topladı.

FalconX, Haziran 2021’e kadar 12 aylık dönemde gelirinin 30 kat arttığını gördü. Hızlı gelir artışı, şirketin yaklaşık yüzde 80’lik brüt kârına adanmıştır.

Yatırımcılar, brüt kârını kurumsal yazılım şirketlerinin seviyeleriyle karşılaştırarak FalconX’in büyüme potansiyeli karşısında borsaya giriş yapmak istediler.

Röpörtaj’da :

“Kurumsal yatırımcılar kripto para piyasasına girmeye devam ederken, FalconX işlerini ve ürün gruplarını ihtiyaçlarını karşılamak için önemli ölçüde ölçeklendirdi…Kurumsal ticaret, kredi ve takas için lider tek duraklı mağazayı ikiye katlamaktan heyecan duyuyoruz” dedi. Tiger Global Management’ın bir ortağı olan Scott Shleifer, kuruluşun 2021’in başında FalconX’e verdiği desteğe atıfta bulunarak, değişimin sadece 675 $ değerinde olduğunu belirtti.

Milyar dolarlık ortaklarla Crypto Exchange başlangıcı

Borsanın aylık müşteri işlem hacmi, 10 milyar dolara kadar yükseldi, 100’den fazla yere ulaştı ve Coinbase ve FTX gibi ortaklar , tescilli ticaret firmaları  gibi devlere ev sahipliği etti . FalconX’in müşteri tabanı, riskten korunma fonları, girişim fonları ve ödeme sağlayıcıları ve hatta bireysel perakendeciler gibi kurumları içerir ve tüketici tabanı yalnızca genişlemektedir.

FalconX, son fon koleksiyonunun Asya ülkelerine küresel genişlemeye ayrılacağını duyurdu. Ayrıca gecikmeli uzlaşma hizmetleri ve 20 iş günü uzlaşma süresini kolaylaştırma gibi talep edilen ürünleri de piyasaya sürecek. Ayrıca Borsa Al-Sat platformu, personel alımının yanı sıra teknik altyapı oluşturmayı da hedefliyor.

“Güçlü seküler büyümenin ilk aşamalarında bir endüstride pazar liderini desteklemekten heyecan duyuyoruz…FalconX’in ürün hızı ve yenilik hızı dikkat çekicidir ve finansal ve kripto piyasası altyapısının geleceğinde önemli bir rol oynayacağına inanıyoruz.” Altimeter Capital’in kurucusu ve CEO’su Brad Gerstner , dedi.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin Takipte Kalınız.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu