Altcoin HaberleriHaberlerTerra (LUNA)

Bu Kripto Para Birimi Cardano ve Solana’yı Geçti

  • Yatırımcılar, devam eden jeopolitik durumun lehdarı olarak giderek istikrarlı paralara bakıyor.
  • Terra’nın LUNA jetonu, UST stabilcoin’ine olan talep arttığında fayda sağlar.
  • Terra’nın stabilcoin ekosistemi için toplanan son 1 milyar dolarlık rezerv fonu, yatırımcıların bu stabilcoin ağının geleceği konusunda yükselişe geçmesini sağlıyor.

Terra (LUNA), yatırımcıların nihayet yakaladığı bir kripto para birimidir.

Bu hafta bir ülke mili bazında en iyi performans gösteren büyük sermayeli kripto para Terra oldu ( LUNA %3.46 ). Bugün, Terra bu inanılmaz yükseliş trendini sürdürdü ve son 24 saat içinde, ET 12:10 itibariyle %6,3 arttı. Bu artış aynı zamanda bu tokeni piyasa değeri açısından tüm kripto para birimleri arasında Cardano ve Solana’nın hemen üzerinde yedinci sıraya taşıdı.

Bu hareket, boğaların Terra’nın benzersiz algoritmik stabilcoin ağına akın etmeye devam etmesiyle ortaya çıkıyor. Geçen hafta Terra, Terra ekosistemini destekleyen kar amacı gütmeyen Luna Foundation Guard’ın Terra’nın UST sabit parası için 1 milyar dolarlık Bitcoin fonu topladığını duyurdu. Bu Bitcoin cinsinden rezerv, Terra’nın rezervlerini çeşitlendirirken, aynı zamanda, Terra’nın sabitleyicisinin baskı altına girmesi durumunda, sıkıntı zamanlarında destek sağlar.

Dikkatinizi Çekebilir: Putin, Batı yaptırımlarını atlatmak için kripto paraları araştırıyor olabilir mi?

Yatırımcıların bu gelişmeden heyecan duymaya devam etmek için nedenleri var. Kripto dünyası ışık hızında hareket ediyor, bu yüzden bir haftadan uzun süren bir katalizörü düşünmek biraz zor. Ne yazık ki, stabilcoin maruziyeti arayan yatırımcılar şu anda Terra’nın UST ve LUNA tokenlerini beğeniyor gibi görünüyor.

UST (istikrarlı parası) ve Terra (UST’yi sabit tutmak için yakılan veya basılan rezerv para birimi) arasındaki benzersiz ilişki ilginçtir. Bununla birlikte, bu Bitcoin fonu, stabilcoin alanının geleceğinin ne olabileceğini temsil ediyor ve yatırımcılara heyecanlanacak bir şey veriyor.

Yatırımcıların şu anda stablecoin seçeneklerine daha yakından bakmalarının birçok nedeni var. Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ve bu eylemlerden kaynaklanan yaptırımlar nedeniyle son günlerde stablecoin talebi arttı. Bu jeopolitik riskten korunmak isteyen yatırımcıların, bu ortamda, stablecoin (UST) talebinin bir türevi olarak LUNA gibi bir tokene akın etmek için kesinlikle nedenleri var.

LUNA’nın ve Terra’nın genel rezervlerinin UST’yi istikrara kavuşturma ve bu artan stabil coin talebinden yararlanma yeteneği kesinlikle merak uyandırıcı. Şimdilik, algoritmik stablecoin seçenekleri piyasada kötü ün kazandığı için bu, birçok yatırımcının izlemesi muhtemel en iyi token olacak.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu