Altcoin HaberleriEverGrow (EGC)HaberlerPolkadot (DOT)Solana (SOL)

Bu İki Altcoin Düşüyor Ama EverGrow Olarak Dünyanın İlk Kripto Sosyal Medyasını Başlattılar

Küresel kripto para piyasa değeri, 10 Şubat’ta 2 trilyon dolar eşiğinin altına düştü. O zamandan beri, son yedi gün içinde neredeyse tüm ilk 20 kripto paranın düşmesiyle, çizgiyi geri almak için mücadele etti. En fazla kaybı gören iki büyük kripto, Solana ve Polkadot – her ikisi de geçen hafta 17 Şubat 2022’ye kadar %10 düştü.

Hem Solana hem de Polkadot, geliştiriciler için ağları ve teknolojiyi destekleyen yerel belirteçlere sahiptir. Solana, merkezi olmayan uygulama oluşturmayı (DApp’ler) kolaylaştırırken Polkadot, Web3 için bir temel sağlar. Bunların hepsi heyecan verici yenilikler olsa da, yüksek vasıflı bir halka – kripto para birimi tüccarlarının küçük bir yüzdesine – hitap ediyor.

Bu makalenin aksine, genel halka doğrudan hizmet eden teknolojik yenilikler geliştiren yeni kripto projelerine bakacağız – EverGrow gibi, kriptoyla bütünleşik ilk içerik oluşturma ve abonelik platformu Crator’u inşa eden projeler.

Dikkatinizi Çekebilir: EverGrow Ödül Duyurusu İle Rekor Kırarken Bitcoin Ve Ethereum Fiyatı Düştü!

EverGrow (EGC)

EverGrow, yalnızca Eylül 2021’de piyasaya sürüldü, ancak ilk faaliyet haftasında 20.000’den fazla yatırımcı kazanma rekoru kırdı. EverGrow mesajının özü, kriptoyu erişilebilir kılmak ve temel değeri kanıtlayarak kripto ile geleneksel yatırım arasındaki boşluğu kapatmaktır. EverGrow, benzersiz bir ödül sistemi içeriyor – beş aydan kısa süren operasyonlarda EverGrow, başlangıçtaki pasif gelir vaadini yerine getirerek 34 milyon dolardan fazla BUSD ödülü ödedi.

Ancak EverGrow, kripto pasif gelir yaratmada durmadı. Web sitesine göre EverGrow’un ekibi 2022’nin ilk çeyreğinde dünyanın ilk kripto ve itibari para ile entegre içerik oluşturma ve abonelik sosyal medya platformu Crator’u piyasaya sürecek. Bu tür bir geliştirme, yalnızca geliştiricilere yönelik uygulamalardan ziyade, OnlyFans veya Patreon gibi popüler uygulamalara doğrudan meydan okuyacaktır.

EverGrow fiyatı şu anda 0,0000005744 ABD Doları ve projenin 300 milyon ABD Dolarının altında mütevazı bir piyasa değeri var. Bu kadar düşük bir fiyata birçok analist ve yatırımcı, 2022’yi parıldama yılı yapmak için EverGrow’a güveniyor.

 

Polkadot (DOT)

Polkadot, açık kaynaklı, işlevsel ve kullanıcı dostu merkezi olmayan bir web oluşturma misyonuna sahip bir İsviçre kuruluşu olan Web3 Foundation tarafından başlatıldı. Web3 denilen şey budur. Kurucuları arasında, bir Ethereum kurucu ortağı ve geliştiricisi olan Dr. Gavin Wood yer alıyor. Polkadot, geliştiricilere özel blok zincirler oluşturmaları için bir platform sağlar. DOT, yerel simgesidir.

Polkadot, 2020’nin sonuna doğru piyasaya çıktı ve hemen %14.000’in üzerinde fiyat artışları gördü. DOT, geçen yıl Kasım ayında 53,5$ ile tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaştı, ancak Ocak 2022’den bu yana 20$ civarında bir durgunluk yaşadı. Ciddi kripto meraklılarını büyüleyen heyecan verici bir proje – Web3 hype’ın 2022’de yeniden başlaması durumunda Polkadot yeniden ciddi kazançlar elde edebilir.

 

Solana (SOL)

Solana, merkezi olmayan uygulamaların (DApp’ler) geliştirilmesini kolaylaştıran geliştirici odaklı başka bir projedir. Dropbox’ta önceki bir yazılım mühendisi olan Anatoly Yakovenko tarafından başlatıldı. Solana, 2017’de 2020’de halka sunulan SOL tokenleri ile piyasaya sürüldü. Solana, özünde blok zinciri teknolojisinin merkezi olmayan finans (DeFi9 çözümleri) sağlama potansiyeline dayanan açık kaynaklı bir projedir.

Solana’nın temel bileşenleri arasında, temel alınan hisse kanıtı (PoS) konsensüsü yer alıyor. CoinMarketCap’e göre Solana, birçok kurumsal yatırımcının yanı sıra SOL’un en büyük 8. kripto para birimine yükselmesinin ardından sıçrayan küçük çaplı tüccarları da kendine çekti.

Solana şu anda 100 doların biraz üzerinde işlem görüyor, ancak fiyatı Ocak ayından bu yana bu seviyede seyrediyor. SOL, Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 250$’a ulaştı ve 2022’deki anını bekliyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu