Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Bu Haber Bitcoin Fiyatını Zirveye Çıkardı! İşte Olanlar…

Putin'in Ukrayna ile görüşmelerde ilerleme kaydettiğini açıklamasının ardından Bitcoin fiyatı yüzde 2,2'den fazla arttı.

Bitcoin fiyatı 1.000 dolardan fazla yükseldi ve 40.000 dolarlık önemli bir psikolojik direnç seviyesine yaklaşıyor. Putin’in Ukrayna ile görüşmelerde ilerleme kaydettiğini açıklamasının ardından son bir saatte %2,2’den fazla yükseldi.

Rusya-Ukrayna savaş diyaloğunda ‘olumlu değişiklikler’, Bitcoin fiyatı zirve yapıyor

TradingView’den alınan verilere göre, Bitcoin fiyatı Cuma günü 40.000 doların altında konsolide olmadan önce 1.400 dolar yükseldi. Bu fiyat hareketi gün içi en düşük seviye olan 38.347,43$’dan %1.5 yükseldi. Olumlu hava, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Belaruslu mevkidaşı Aleksandr Lukashenko ile yaptığı görüşmede Ukrayna dinamiğinde “iyi gelişmeler” olduğunu açıklamasından kaynaklanıyor. Rusya’nın Interfax haber ajansına atıfta bulunan CNBC, Putin’in şunları söylediğini bildirdi:

Müzakerecilerin bana bildirdiği gibi, bizim açımızdan bazı olumlu gelişmeler var.

Bununla birlikte, Rus birliklerinin sözde Kiev yakınlarında yeniden toplandığını ve bazılarının başkenti bastırmak için potansiyel baskı öngördüğünü belirtmekte fayda var.

Bu Haber Bitcoin Fiyatını Zirveye Çıkardı! İşte Olanlar…
Bu Haber Bitcoin Fiyatını Zirveye Çıkardı! İşte Olanlar…

Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky, Putin’in ardından bir açıklama yaptı. Daha önce müzakere için Putin’e yanaşan Zelensky, savaşın bir dönüm noktasına geldiğini söyledi:

Dikkatinizi Çekebilir: İran, Kripto Para Madenciliğine Kısmen İzin Veriyor

Ukrayna’daki savaş önemli bir kırılma noktasına ulaştı. Kazanmak için sabır ve zaman gerekir. Avrupa Birliği’nin daha sert ve güçlü adımlar atmasını bekliyoruz. Rusya, Ukrayna’ya Suriyeli paralı askerler getirmeye başladı.

Askeri çatışmalardaki tırmanmaları “sevmediği” zaten bilinen Bitcoin, Avrupa ve Amerika finans piyasalarıyla birlikte hızla toparlandı. Almanya’da DAX haberler üzerine %2,6 yükselirken, S&P 500 vadeli işlemleri Wall Street’teki açılış zili öncesinde %1,1 yükseldi. Yazının yazıldığı sırada, boğalar 40.000 dolarlık direnci güçlü bir şekilde kırmaya çalışırken BTC/USD oynaklığı devam ediyor.

BTC şortları patlıyor

Ancak daha önce Bitfinex’te hızla yükselen kısa pozisyonları büyük borsalardan izleyenlerden uyarılar gelmişti:

Bitcoin Bitfinex şortlarında patlayıcı büyüme, söylemekten nefret ediyorum, kapitülasyon geliyor

Yazma sırasında, kısa pozisyonlar hem günlük hem de daha kısa zaman dilimlerinde görülen Temmuz 2021’den bu yana hala en yüksek noktalarında tırmanıyorlardı.

Coinglass tarafından elde edilen verilere göre, 40.200 dolarlık yerel zirveler üzerindeki baskı, türev platformlarında ılımlı bir kısa tasfiyeyle sonuçlandı.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu