Editörün SeçtikleriHaberlerKripto Para Analizleri

Bu Analist Ethereum’un Büyük Harekete Hazırlandığına İnanıyor

Bu Analist Ethereum'un Büyük Harekete Hazırlandığına İnanıyor

Basın zamanında, hem BTC hem de ETH , bir konsolidasyon döneminden sonra fiyatlarda iyi bir artışa tanık oldu . İlki 33.7 bin dolardan işlem görürken, ikincisi 2100 dolar fiyat seviyesinin üzerine çıktı.

Bu iki rakip kripto para birimi arasındaki tabloyu değiştiren nedir? ETH, BTC üzerindeki ivme kazancını sürdürebilir mi? Olası bir ters çevirmeye mi bakıyoruz? Aşağıdaki grafik, ETH/BTC piyasa değeri oranını göstermektedir.

market-cap-ratio
market-cap-ratio

Analist Lark Davis , yukarıda bahsedilen sorulara daha yakından baktı ve “Ethereum, Kriptoya Büyük Para Yığınları Olarak Patlamaya Hazır!” başlıklı en son Youtube videosunda iyimser bir görüş dile getirdi.

Davis, bu tartışmayı, ETH’nin yakın zamanda BTC’yi tersine çevirdiği önemli bir metriğe değinerek başlattı.

btc-eth-karsilastirma
btc-eth-karsilastirma

Analiste göre,

“ETH , 27 Haziran Pazar günü BTC’den yaklaşık 200 bin daha fazla günlük aktif adrese sahipti. Bu, 1 Ocak 2017’den bu yana ETH’nin BTC’den daha aktif adreslere sahip olduğu üçüncü gündü.”

Ethereum, merakla beklenen yükseltmesiyle bir süredir trend oluyor. Ayrıca, Dengeleyici, zımba ETH tabanlı merkezi olmayan finans protokolü başlattı Poligon 10M$ ‘lık ödül programı ağda. ETH ağının yanı sıra Polygon’un birleşik gelişimi göz önüne alındığında, en büyük altcoin potansiyeli, henüz daha fazla büyüme ile umut verici görünüyor.

ETH için son zamanlardaki bir diğer kilometre taşı da Twitter NFT çekilişiydi. Bunun bir parçası olarak, sosyal medya devi , uzun vadede bir miktar değeri koruyacak 140 ücretsiz NFT verdi . Davis’in videosunda bahsettiği gibi, “Twitter’ın ilk NFT yayınıydı.” Devamında söyledikleri,

“İşte Ethereum kullandıkları gerçek ve bence bu gerçekten büyük bir anlaşma. Twitter dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri artık Ethereum kullanan reddit’imiz ve Ethereum kullanan Twitter’ımız var. Burada büyük şeyler. Çok çok heyecan verici şeyler.”

Öte yandan Bitcoin destekçisi olduğu bilinen Twitter CEO’su Jack Dorsey, altcoini bir yatırım olarak reddetmeye devam etti . Bunu göz önünde bulundurarak, “Jack bu kadar büyük bir Bitcoin maksimalist ise, neden bu NFT’leri Bitcoin’de yayınlamadı?” resme girebilir.

Davis de aynı şeyi kabul ederek şunları ekledi:

“Gerçek şu ki Bitcoin, NFT’leri yayınlamak veya merkezi olmayan finans yapmak gibi şeyler yapmak söz konusu olduğunda çok daha sınırlı işlevsellik sunuyor.”

Ayrıca, ETF’lerle ilgili son gelişmeler de dikkate alınabilir. Yazma sırasında 13 Bitcoin ETF başvurusu varken , son haberlerde New York merkezli yatırım firması SkyBridge Capital bir Ethereum fonu başlatmayı planladığını duyurdu ve ayrıca bir ETF başvurusunda bulunmayı düşünüyordu.

Ethereum’un etrafındaki vızıltı daha fazla yer kaplarken, birkaç büyük paralı oyuncu kabul ediyor, dikkat ediyor ve buna katılıyordu. Bir Forbes makaleye göre, bir JP Morgan raporu geçtiğimiz günlerde ifade Ethereum yükseltmeleri olabilir.

NOT : Paylaşılan Analizler, Grafikler ve Fikirler yatırım Tavsiyesi değildir. Yatırım yapmak isteyenlerin kendilerinin araştırması ve ona göre hareket etmesi en sağlıklısıdır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu