Altcoin HaberleriCardano (ADA)Shiba Inu (SHIB)Solana (SOL)

Bu 3 Altcoin Neden Düşüyor?

  • Shiba Inu, Solana ve Cardano’nun ilgili jetonları, Rusya’nın yakında Ukrayna topraklarını işgal edebileceği yönündeki haberlerin ardından değer kaybetti.

Bu Altcoin’ler Neden Düşüyor?

Kripto para piyasası, Rusya’nın yakın gelecekte Ukrayna topraklarına bir saldırı başlatmasının muhtemel göründüğü raporlarına karşılık gelen bazı büyük satışlar gördü. Solana ( KRİPTO:SOL ), Shiba Inu ( KRİPTO:SHIB ) ve Cardano ( KRİPTO :ADA ), Cuma günü 16:00 ET’den Cumartesi günü 10:00 ET’ye sırasıyla %4,5, %4,8 ve %5,9 düştü.

Kripto para birimleri bazen makroekonomik ve jeopolitik risk faktörlerinden büyük ölçüde kopuk olarak lanse edilir. Ancak, ticaretin son birkaç ayı bu tezde delikler açmış görünüyor.

Borsayı etkileyen aynı risk faktörlerinin birçoğu, kripto alanındaki fiyatlandırma eğilimleri üzerinde de önemli bir etkiye sahip oldu. Cuma günü, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik bir saldırı ile ilerleyebileceğine dair raporlar ortaya çıktı ve haberler hem hisse senetleri hem de kripto para birimleri için güçlü bir düşüş ivmesi sağladı.

Rusya ve Ukrayna arasında yakın bir askeri çatışma tehdidi, yatırımcıların dikkate alması gereken önemli bir risk faktörünün altını çizdi. Piyasalar son zamanlarda zaten oynaktı ve artan uluslararası gerilimler ve makroekonomik kaygılar, kripto para birimi değerlemeleri üzerinde açık bir etki yarattı.

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin Neden Düşüyor? İşte Bu Kripto Paraların Analizi

Shiba Inu, Cardano ve Solana Neden Düşüyor?

Cuma günkü Rusya-Ukrayna durumuyla ilgili endişe verici haberler, Perşembe günü Çalışma Bakanlığı’ndan gelen ve tüketici fiyatlarının Ocak ayında yıllık %7,5 arttığını gösteren bir raporun ardından geldi. Tüketici fiyat endeksi enflasyonu Aralık ayına göre yaklaşık %0,6 arttı ve ilgili rapor aynı zamanda birçok hisse senedi ve kripto para birimi için satışlara yol açtı.

Başkan Joe Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i Cumartesi günü yaptığı bir çağrıda, ABD’nin Ukrayna’yı işgal etmesi durumunda “hızlı ve ciddi sonuçlar doğuracağı” konusunda uyardı. Gergin uluslararası durum muhtemelen kripto para birimleri ve hisse senetleri üzerinde önemli bir etkiye sahip olmaya devam edecek.

Shiba Inu, Solana ve Cardano, Cuma günü görünüşte yakın bir çatışma tırmanışına ilişkin raporların ardından büyük satışlar görmüş olsa da, her bir tokenin sonraki işlemlerde bir şekilde istikrara kavuştuğunu da belirtmekte fayda var. Madeni paraya özel büyük haberlerin yokluğunda, Solana ve Cardano’nun ilgili tokenleri için alım satım, büyük ölçüde ultra kısa vadede daha geniş pazar için ivme ile şekillenecek. Bununla birlikte, yakın ufukta Shiba Inu için önemli bir katalizör olabilir gibi görünüyor.

Artan uluslararası gerilimlere ve endişe verici bir makroekonomik zemine rağmen, popüler meme temalı kripto para birimi, ticaretin son haftasında büyük yükseliş kaydetti. Kripto odaklı medya şirketi Bigger Entertainment kısa süre önce 14 Şubat’ta 162 milyon SHIB tokeni yakmayı planladığını duyurdu ve bu haber token için büyük kazançlar sağladı.

Bir kripto para birimini yakmak, jetonları dolaşımdan kaldırır ve böylece toplam ödenmemiş sayıyı azaltır. Bu genellikle pozitif bir değer katalizörüdür çünkü kalan madeni paraları daha kıt hale getirir.

Bigger Entertainment’ın planlı token yakma, SHIB için bir miktar medya kapsamı ve yatırımcı heyecanı yaratmaya yardımcı olurken, yakılacak miktar, kripto para biriminin kabaca 590 trilyon jeton sayısının sadece küçük bir kısmını temsil ediyor. Belirteç, yanma olayına yol açan ve onu takip eden volatil ticaret için hazırlanabilir.

Genel olarak, yatırımcılar muhtemelen daha geniş kripto piyasasının yakın vadede daha volatil ticarete hazır olduğu anlayışıyla ilerlemelidir. Büyük kripto para birimlerinin mevcut ve gelecekteki piyasa koşullarında hisse senetlerinden daha iyi performans gösterip göstermeyeceği henüz görülmedi, ancak jeopolitik ve makroekonomik gelişmelerin token değerlemeleri üzerinde bir etkisi olduğu açık görünüyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu