Altcoin HaberleriAvalanche (AVAX)Crypto.com (CoinCRO)HaberlerKripto Para HaberleriPolkadot (DOT)

Bu 3 Altcoin Neden Büyük ATH’ler Yapıyor, İşte Yükselişlerin Nedeni!

Bu 3 Altcoin Neden Büyük ATH'ler Yapıyor, İşte Yükselişlerin Nedeni!

Ne oldu

Geçen haftanın çoğunda kripto para birimlerinin düşmesine neden olan satış, bir köşeyi dönüyor gibi görünüyor. Çoğu kripto para birimi Salı günü önemli ölçüde yükseldi ve birçoğu çift haneli yüzdelerle yükseldi.

13:30 ET itibariyle, Polkadot ( CRYPTO:DOT ) son 24 saatte %6,5’e kadar yükseldi, Crypto.com Coin ( CRYPTO :CRO ) %8,5’e kadar yükseldi ve Avalanche ( CRYPTO:AVAX ) %11,1’e varan bir kazanç görmüştü. Bu yazının yazıldığı sırada, bu kripto para birimleri sırasıyla %6,1, %8,5 ve %11,3 arttı.

Ne olmuş

Kripto alanındaki gevezelik, Beyaz Saray ve Kongre’nin kripto para piyasasına yeni düzenlemeler ve daha net kurallar getirme yolunda olduğu beklentisine odaklanmaya devam ediyor . Biden yönetimi, federal kurumlardan kripto para varlıklarının sunduğu ve sektör için iyi veya kötü olabilecek riskleri ve fırsatları değerlendirmelerini isteyeceğini söyledi. Uzun vadeli yatırımcılar için, daha fazla düzenlemenin istikrarının olumlu bir şey olacağını düşünüyorum, ancak genellikle istenmeyen sonuçlar oluyor.

Salı günkü alım satım kripto para birimleri için olumlu görünüyor, ancak günün hareketini perspektife sokmaya değer. Geçen hafta boyunca, Polkadot hala %23,2, Crypto.com Coin %8,9 ve Avalanche %17,3 düştü. Son 24 saatteki kazanımlar, umutlu yatırımcıların düşüşü satın almasıyla birlikte, son zamanlardaki düşük seviyelerden geçici bir sıçramadan başka bir şey olmayabilir.

Dikkatinizi Çekebilir: Kripto Para Borsası: İşte Coinbase Global Hisse Senedi Neden Düştü?

Herhangi bir temelin gerçekten değiştiğine dair bir gösterge yok ve borsa genel olarak Salı günü tekrar düşük işlem görüyor – ve kripto piyasası son zamanlarda borsa ile uyumlu hareket etme eğiliminde. Bu nedenle, hisse senetleri düşerken kripto para birimlerinin bu kadar artması alışılmadık bir durum.

Şimdi ne olacak

Kripto para yatırımcıları, geçtiğimiz yıl boyunca bu tür oynaklığa alıştı ve değerlemeler düzenli olarak çift haneli yüzdelerle yükseldi veya düştü. Bu kripto para birimlerinin her birine odaklanmamız gerektiğini düşündüğüm şey, perde arkasında inşa edilen şeydir. Merkezi olmayan finans altyapısı, NFT pazarları ve yeniliklerin üzerine inşa edilebileceği protokoller, endüstrinin geleceği için anahtar olacaktır.

Zor olan, bu yardımcı programlar inşa edilirken bir kripto para birimine doğru bir şekilde değer vermeye çalışmaktır. Şu anda, fiyat eğilimleri büyük ölçüde kripto para birimlerine ve büyüme stoklarına giren veya çıkan fon akışına dayanıyor. Fonlar dışarı aktığı için, değerlemeler aşağı doğru gidiyor. Bu eğilimin kısa vadede değiştiğini görmüyorum.

Kripto para birimlerinin geleceğine inanıyorsanız, bu satın almak için güzel bir düşüş olabilir, ancak değerlemeler daha da düşerse şaşırmayın. Kripto endüstrisi hala olgunlaşmamış durumda ve bugün ticareti yapılan her kripto para biriminin endüstri olgunlaştıkça hayatta kalması pek mümkün değil. Üstlerinde yardımcı program bulunanlar, yaşama olasılığı en yüksek olanlardır.

Salı günkü hamleler, daha yüksek faiz oranlarının gelmesi ve Federal Rezerv’in finansal sistemden likiditeyi çekmeye başlamayı planlamasıyla piyasada bir toparlanmanın başladığının işareti gibi görünse de, kripto düşüşü daha yeni başlıyor olabilir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu