Bitcoin HaberleriKripto Para Analizleri

BTC’yi Neler Bekliyor: Goldman Sachs, Raoul Pal Ve Kevin O’Leary Tahminlerini Paylaşıyor

Onlar konuşurken sen dinlersin. Milyoner Yatırımcı Kevin O’Leary, Raoul Paul ve Goldman Sachs, Bitcoin ve kripto piyasası hakkında konuştu. Goldman Sachs ağırlığını Bitcoin’in arkasına atarken Paul, kripto pazarının 2030 yılına kadar 100 kat büyüyebileceğine inandığını belirtti. Öte yandan O’Leary, NFT’lerin sonunda BTC’den daha büyük olacağına inandığını belirtti.

BTC 180.000 Doları Vurabilir

Goldman Sachs, dünyanın en büyük ve en popüler kripto para biriminin önümüzdeki birkaç yıl içinde önemli kazanımlar elde edeceğine inanıyor. BTC son zamanlarda önemli bir düşüş gördü, ancak bu hafta yayınlanan bir raporda Goldman Sachs, BTC‘nin önümüzdeki beş yıl içinde 138.000 dolara ulaşarak iki katına çıkabileceğini veya hatta bunun ötesine geçebileceğini belirtti.

Raporda, Goldman Sachs için küresel döviz, oranlar ve yükselen piyasa stratejisi eş başkanı Zach Pandl şunları söyledi:

“Bitcoin’in pazar payının büyük olasılıkla dijital varlıkların daha geniş bir şekilde benimsenmesinin bir yan ürünü olarak zamanla artacağını düşünüyoruz.”

Bay Pandl, BTC’nin piyasayı altından ele geçireceğini ve değerli metal üzerinde bir değer deposu olarak değerini önemli ölçüde artıracağını belirtti. Sonunda, Bitcoin’in değer deposu pazar payındaki pazar payı, mevcut %20’den yaklaşık %50’ye yükselecek ve bu da BTC’yi muhtemelen 180.000 $’a itebilir.

Dikkatinizi Çekebilir: SENATÖR RAND PAUL: BİTCOİN DÜNYA REZERV PARA BİRİMİ OLABİLİR

Raoul Pal, Kripto Piyasa Değerinin 100 Kat Büyüyeceğini Söyledi

Real Vision CEO’su ve eski Goldman Sachs riskten korunma fonu yöneticisi Raoul Pal, kripto piyasasının piyasa değerinin 2030 yılına kadar 100 kat artabileceğini tahmin etti. Mevcut rakam yaklaşık 2,2 trilyon dolar iken Pal, büyümenin devam etmesi halinde bunun 250 trilyon dolar olabileceğine inanıyor ve ağ benimseme modelleri mevcut hızlarına ayak uyduruyor.

Gayrimenkul, tahvil ve hisse senedi gibi diğer varlık sınıflarının ve piyasaların göstergelerine işaret ederek, hepsinin 250-350 trilyon dolar civarında piyasa değerine sahip olduğunu belirtti.

“Toplam türev piyasasına bakarsam, 1 katrilyon dolar. Bence bunun 250 trilyon dolarlık bir varlık sınıfı olması için makul bir şans var, buradan 100x uzakta, ki bu en kısa sürede tüm varlık sınıfının en büyük büyümesi olacak. Bu, 3.5 milyar insanın onu kullandığı fikriyle hemen hemen örtüşecek – bu sadece ağın büyüme rakamlarını tahmin ediyor. Yani, 2030’da 3,5 milyar kullanıcı [varsa], piyasa değeri 250 trilyon dolar gibi bir şey olacak.”

Bununla birlikte, kripto piyasası son 24 saat içinde yaklaşık %7 oranında düştü ve tüm büyük kripto para birimleri önemli bir düşüş gördü.

NFT’ler BTC’den Daha Büyük Olabilir

Crypto Proponent ve milyoner yatırımcı Kevin O’Leary, NFT’lerin gelecekte önemli bir büyüme görebileceğine ve muhtemelen değer olarak Bitcoin‘i bile geçebileceğine inandığını belirtti. O’Leary, yorumları CNBC’nin Capital bağlantısıyla yaptığı bir konuşmada yaptı ve NFT’lerin tokenize edilebildikleri ve dijital ve hatta fiziksel varlıkların kimliğini doğrulamak için kullanılabildikleri için daha fazla sermaye çekme potansiyeline sahip olduğuna inandığını söyledi. Daha da ekledi,

“Önümüzdeki birkaç yıl içinde kimlik doğrulama ve sigorta poliçeleri ve emlak transfer vergileri konusunda çok fazla hareket göreceksiniz, bu da NFT’leri potansiyel olarak sadece Bitcoin’den çok daha büyük, daha akışkan bir pazar haline getiriyor. ”

Ancak yatırımları söz konusu olduğunda “denklemin her iki tarafına da bahis oynayacağını” belirtti.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu