Bitcoin HaberleriEditörün SeçtikleriHaberlerKripto Para Haberleri

BTC Ekim’i Çok Seviyor Neden mi ? Haydi Gel !

BTC Ekim'i Çok Seviyor Neden mi ? Haydi Gel !

Amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin , Eylül’ü %7,03 fiyat kaybıyla kapattı. Bu çok mu ?

Zincir üstü gösterge panosu Bybt’in verilerine göre, Bitcoin (BTC) boğaları üst üste beşinci kez yeşil bölgede Eylül’ü kapatamıyor. Ancak Eylül 2021, 2019-2020’den daha az acı getirdi.

ilgili içerik : Meme Coinler’e Büyük İlgi Artarak Devam ediyor

BTC Ekim'i Çok Seviyor Neden mi ? Haydi Gel !
BTC Ekim’i Çok Seviyor Neden mi ? Haydi Gel !

Bitcoin (BTC) fiyatı %7,03 düştü. Son iki yılda sonbaharın ilk ayı %13,38 ve %7,53 kayıpla kapandı. Bitcoin’in (BTC) bu Eylül’de şimdiye kadarki en acılı gününü kaydettiğini de belirtmek gerekir: 7 Eylül’de bir günde 10.000 dolardan fazla değer kaybetti.

ilgili içerik : İnfinity Pad Nedir? – İnfinity Pad – İnfinity Token

Aynı zamanda, üç aylık performans açısından, Bitcoin (BTC) 2021’de trendi kırdı. Q1 ve Q3, Bitcoin (BTC için tarihsel olarak düşüş eğilimi gösterirken), 2021’de bunları %103 ve %25 kazançla kapatmayı başardı.

Şimdi, Bitcoin (BTC) boğalar için yılın en karlı çeyreğine giriyor: son sekiz yılda, en az iki üç ayı beş kez yeşilde kapattı.

Eylül bitti, Bitcoin uyandı

Eylül’den çıktıktan kısa bir süre sonra, Bitcoin (BTC) steroid kullanıyormuş gibi toplanmaya başladı. Bugün, 1 Ekim 2021, yaklaşık üç saat içinde 3.500 dolar ekledi.

Vadeli işlem piyasalarında ayılar bugün katledildi: son 12 saat içinde kaydedilen 400 milyon dolarlık tasfiyenin %66’sından fazlası short’tu. BitMEX’te, tasfiyelerin %99’undan ayılar sorumluydu.

Güçlü eller agresif bir şekilde BTC biriktirmeye devam ediyor

Böyle bir yükseliş bir gecede olamaz. Önde gelen analitik satıcısı Glassnode’un zincir üstü verilerine göre, büyük ölçekli Bitcoin (BTC) sahipleri birikmeye devam ediyor.

2021 Eylül ayının sonlarında, uzun vadeli sahipler tarafından biriken Bitcoin (BTC) sayısı, dolaşımdaki BTC arzının %80,5’i ile tarihi bir zirveye ulaştı.

Glassnode kurucu ortağı ve CTO Rafael Schultze-Kraft, Bitcoin (BTC) sahiplerinin tüm kategorilerinde birikim süreçlerinin kaydedildiğini fark etti:

Evet, gruplar arasında artan birikim. Bu eğilimin devam ettiğini görürsek çok yükseliş olur.

Daha Fazla Bitcoin Haberleri için tıklayın.

Daha Fazla Kripto para haberleri için tıklayın.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu