NasılNedir

BTC Dominance Nedir?

BTC Dominance Nedir?

Tanım: BTC Dominance (Hakimiyet) , BTC’nin kripto para piyasasında sahip olduğu pazar payının yüzdesini ifade eder. BTC Dominance Nedir?

BTC Dominance Nedir? btc - dominance nedir - btc nedir - btc dominance nedir - nedir btc dominance
BTC Dominance Haftalık Tablosu

Örnek olarak, tüm kripto para biriminin toplam piyasa değeri 1 Trilyon ise ve Bitcoin’in piyasa değeri 300 Milyar ise, BTC dominance’i %30 olacaktır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Piyasa değeri (Marketcap) ve Bitcoin Dominance (Hakimiyeti) nasıl hesaplanır?

Piyasa değeri (Marketcap) ve Bitcoin Dominance (Hakimiyeti) nasıl hesaplanır?
Piyasa değeri (Marketcap) ve Bitcoin Dominance (Hakimiyeti) nasıl hesaplanır?

Piyasa Değeri (Marketcap): $247.197.087.337
BTC Piyasa Değeri (Marketcap): 170.771.227,455 $
BTC Dominance (Hakimiyeti): %69,1

BTC Dominance neden önemlidir?

Para akışını anlamak, pozisyonlarınızı yönetmek için önemlidir. Ayrıca, piyasa hareketlerini tahmin etmek için bize fikir verir.

  • BTC Dominance artarsa, Bitcoin’e giren paranın bir işaretidir.
  • BTC Dominance’in azalması, paranın altcoinlere veya stabil coinlere girdiğinin bir işaretidir.
  • Toplam piyasa değeri artarsa, kripto piyasasına giren paranın bir işaretidir.
  • Toplam piyasa değeri düşerse, bu kripto piyasasından çıkan paranın bir işaretidir.

Dikkatinizi Çekebilir: 2022’de En Çok Yükselmesi Beklenen Altcoinler

BTC Dominance artarken Örnek Ticaret:

12 Haziran 2019 ile 27 Haziran 2019 tarihleri ​​arasında BTC ve ETH’yi incelersek Bitcoin’e para aktı.

ETH tuttuğunuzu varsayalım. ETH BTC çifti, BTC fiyatı nedeniyle düştü, ancak USD Çiftinde yükseldi. Gerçekten kazandın mı?

BTCUSD vs ETHUSD vs ETHBTC - BTC Dominance Nedir? - bitcoin dominance - btc bitcoin dominance nedir - bitcoin btc dominance nedir
BTCUSD vs ETHUSD vs ETHBTC

BTCUSD %70’den fazla artarken ETH %38.72 arttı.

ETH neden hareketi yeterince yakalayamadı? Çünkü ETHBTC BTC çiftinde %20’den fazla kayıp yaşadı. Dolar bazında %38’den fazla, BTC’de ise %20’den fazla düşüş yaşadınız. BTC’yi HODL yaparsanız, %25’ten fazla kazanırsınız.

Yani, cevap USD cinsinden evet, BTC’de hayır. Bitcoin güçlüyken ETH tutuyorsanız USD kazancınızı minimuma indiriyor ve BTC değerinizi düşürüyorsunuz.

BTC sermayenizi korumak ve USD kazancınızı en üst düzeye çıkarmak için ne yapmalısınız?

BTC sermayenizi korumak ve USD kazancınızı en üst düzeye çıkarmak için ne yapmalısınız? - BTC DOMİNANCE NEDİR - DOMİNANCE NEDİR - DOMİNANCE - BTC - BİTCOİN
BTC sermayenizi korumak ve USD kazancınızı en üst düzeye çıkarmak için ne yapmalısınız?

BTC Dominance ve Piyasa Değerini analiz ederek portföyünüzü ayarlayın. Piyasaya karşı çıkmanın bir mantığı yok.
BTC güçlü olduğunda, daha fazla BTC tutun. Altcoinler güçlü olduğunda, daha fazla altcoin tutun. Hiçbir şey güçlü olmadığında, daha fazla USD tutun. Portföy ayarlaması anahtardır.

Umarım bu okuma, Bitcoin Hakimiyetinin önemini anlamanıza yardımcı olur.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu