Kimdir

Brian Reynolds (Oyun tasarımcısı)

Brian Reynolds (1967 doğumlu) şu anda çevrimiçi sosyal oyunlar (örneğin Facebook’ta) tasarlayan Amerikalı bir video oyunu tasarımcısıdır.

Reynolds, SecretNewCo, Zynga, Big Huge Games, Firaxis Games ve MicroProse’da tasarımlar yaptı ve Uluslararası Oyun Geliştiricileri Derneği’nin başkanlığını yaptı.

Civilization II, Rise of Nations, Sid Meier’s Alpha Centauri ve FrontierVille dahil olmak üzere milyonlarca satan bir dizi oyunun tasarımında önemli bir rol oynamıştır.

Ayrıca SecretNewCo, Big Huge Games ve Firaxis Games olmak üzere üç oyun şirketi kurdu veya ortak kurdu.

Dikkatinizi Çekebilir: Ken Towery Kimdir?

Reynolds, Quest 1 ile ilk oyun satışını Ağustos 1981 tarihli kapak özelliği olan SoftSide dergisine yaptı. Lisede bir oyuncuydu ve Randolph School’un ( Huntsville, Alabama ) PDP-11 ana bilgisayar bilgisayarında bir SysOp’du. 1990 yılında University of the South’tan mezun olan Reynolds, kısa bir süre için University of the California, Berkeley’de Felsefe alanında yüksek lisans eğitimi aldı.

Brian Reynolds’ın Katkıları

Sid Meier’in adı altında pazarlanmasına rağmen, Civilization II, Sid Meier’s Colonization ve Sid Meier’s Alpha Centauri, Reynolds’u baş tasarımcı olarak kabul etti. Civilization II için yapılan krediler, Meier’i yalnızca orijinal Civilization oyununun tasarımcısı olarak listeliyor ve Reynolds bir röportajda bu oyun için Meier’in “artık adı dışında dahil olmadığını” belirtti. Alpha Centauri’nin kredileri, oyunun Brian Reynolds tarafından “Yaratıldığı” ve Meier’in diğer birkaç ekip üyesiyle birlikte “With” satırında listelendiğini belirtiyor – oyun kılavuzundaki Tasarımcı Notları’nda Reynolds ayrıca ona tüm katkıları için teşekkür ediyor. bilgece tavsiye.

Brian Reynolds’un ilk büyük kırılması, Sid Meier’s Civilization II’nin tasarımıydı. Meier Civilization’ı yaratmıştı ama başka projelere geçmişti. MicroProse bir devam filmi yapmak istedi ve Reynolds’tan tasarlamasını istedi. MicroProse, Meier’i istişare tavsiyesi ve adının kullanımı için görevlendirdi, ancak Meier’in bu oyunun tasarımında yalnızca çevresel katılımı vardı. Devam oyunu, bu nedenle, öncelikle Reynolds tarafından tasarlanmıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu