KimdirRehber

Brian Brooks Kimdir ?

Brian Brooks Kimdir ? Brian P. Brooks (1969 doğumlu) Amerikalı bir avukat, bankacı, girişimci, teknoloji uzmanı ve hükümet yetkilisidir . 29 Mayıs 2020’den 14 Ocak 2021’e kadar 31. Para Birimi Denetçisi Joseph Otting’in yerini alarak Para Birimi Vekili olarak görev yaptı.

Kariyeri

O’Melveny ve Myers

Brooks’un kariyeri, küresel hukuk firması O’Melveny & Myers’ın Washington DC ofisinin Yönetici Ortağı olarak çalışmayı içerir; burada 150’den fazla avukattan oluşan bir ofisi yönetmiştir, çeşitli dava ve icra konularında büyük finansal hizmetler şirketlerini temsil etmiştir ve bankacılık sektörünün 2010–2011 haciz krizine tepkisinin hazırlanmasında öncü rol oynadı. Brooks ayrıca firmanın Finansal Hizmetler Uygulama Grubuna başkanlık etti ve firmanın Politika Komitesi olarak bilinen 12 ortaklı yönetim kurulunun seçilmiş bir üyesiydi.

OneWest Bank

O’Melveny & Myers’daki çalışmasının ardından Brooks, 2011’den 2014’e kadar OneWest Bank’ın Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı ve burada baş hukuk görevlisi olarak görev yaptı ve bankanın adil kredilendirme, kurumsal müşteri deneyimi ve ipotek pazarlaması ile birlikte hukuk departmanını denetledi ve iletişim grupları. Bu pozisyonda üst yönetime ve yönetim kuruluna yasal, risk ve stratejik konularda danışmanlık yapmış; davaları ve hükümet soruşturmalarını yönetmek için geliştirilmiş ve uygulanmış stratejiler; stratejik işlemler için anlaşma ekiplerine liderlik etti; ve bankanın ipotek tahsilatı ve hacizlerle ilgili düzenleyici emirlere uymasına öncülük etti.

Fannie Mae

Brooks, 2014’ten 2018’e kadar 3,2 trilyon dolarlık Fannie Mae’de Genel Müdür Yardımcısı, Baş Hukuk Müşaviri ve Şirket Sekreteri olarak görev yaptı. Bu görevde Hukuk Departmanı ile Devlet ve Endüstri İlişkileri’ni yönetti ve İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu’na kıdemli danışman olarak hizmet etti.

Coinbase

Fannie Mae’de çalıştıktan sonra Brooks, 2018’den 2020’ye kadar Coinbase’in Baş Hukuk Görevlisi olarak görev yaptı. Coinbase , dünyanın en büyük dijital para platformlarından biri olan 8 milyar dolarlık bir Silikon Vadisi girişimidir. Coinbase’de şirketin yasal, uyumluluk, iç denetim, hükümet ilişkileri ve küresel istihbarat gruplarından sorumluydu.

Para Birimi Denetçisi

Brooks , Para Birimi Denetçisine (OCC) Nisan 2020’de Kıdemli Denetçi Yardımcısı ve Operasyon Direktörü olarak katıldı . Bu rolde Brooks, kurumun banka denetimi, banka denetim politikası, ekonomi, denetim sistemi ve analitik desteği, sistemik risk tanımlama desteği ve uzmanlık denetimi ve yenilik işlevlerini denetledi. OCC’nin İcra Komitesi üyesi olarak görev yaptı ve Teknoloji ve Sistemler Alt Komitesi Başkanıydı.

29 Mayıs 2020 tarihinde Mali İşler Otting istifası üzerine Vekili Mali İşler Brooks OCC’nin Birinci Yardımcısı Comptroller, 12 USC § 4’e 12 USC § 4. Maddeleri uyarınca belirtilen onun otoritesi kümesi altında Brooks oldu belirlenmiş Hazine Steven T. Mnuchin Sekreteri.

29 Mayıs 2020’de Brooks, bir ulusal banka veya tasarruf derneğinin bir krediyi satması, temlik etmesi veya başka bir şekilde devretmesi durumunda, transfer devam etmeden önce izin verilen faizin geçerli olduğunu netleştirmek için uzun süredir devam eden “yapıldığında geçerli” doktrini netleştirmek için nihai bir kuralı imzaladı. Transferden sonra izin verilebilir.

27 Ekim 2020’de Brooks, bir banka ile üçüncü bir taraf arasındaki ortaklık bağlamında da dahil olmak üzere, bir ulusal banka veya federal tasarruf derneğinin (banka) ne zaman kredi verdiğini ve “gerçek borç veren” olduğunu netleştirmek için bir OCC kuralı imzaladı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu