HaberlerKripto Para Haberleri

Brezilya’nın Kripto Düzenleme Yasası Senato Oylaması İçin Hazırlandı

Brezilya Senatosu Ekonomik İşler Komitesi tarafından onaylanan yasama sürecinde önemli bir aşamayı geçmiş olmak. Tasarı daha sonra Senato katında oylanacak ve alt meclis ve senato tarafından kabul edildikten sonra, ülke yasalarının nihai imzası ve uygulanması için Başkan Jair Bolsonaro’ya gönderilecek.

Brezilya Senatosunun konuyla ilgili bildirimine göre, tasarının bölümlerinde ayrıntılı olarak açıklanan kripto düzenleme çerçevesi, kripto ve dijital varlıkların sınırlarını ve sınırlarını tanımlamanın yanı sıra, ülkenin yerel kripto şirketlerini kullanıma göre barındıracak ve sıralayacak kategoriler sağlamayı amaçlıyor. vaka ve hedef pazar. Brezilya şu anda yerel olarak işletilen kripto borsaları ve kripto cüzdan girişimlerine sahip ve bu firmalar, tasarı yasalaştıktan sonra büyük olasılıkla çekiş ve kullanıcı büyümesinde büyük bir destek alacak.

Dikkatinizi Çekebilir: ETH Haberleri Son Dakika, Soruşturma, TenX CEO’su Toby Hoenisch’in Ethereum DAO Hacker Olduğunu Ortaya Çıkardı

Tasarı, Brezilya, Brezilya realinin dijital bir versiyonu olan kendi merkez bankası dijital para birimini (CBDC) geliştirirken işleniyor. Ancak bu girişim, kripto düzenleme tasarısına kıyasla ticari kullanım yerine ülkeye yatırım çekmeyi amaçlıyor.

Brezilyalı Senatör Irajá Abreu, tasarıyı kripto yoluyla işlenen mali suçların saldırısını durdurmak için gerekli bir önlem olarak gördüğünü paylaşıyor.

“Projenin amacı, kara para aklama, vergi kaçakçılığı ve diğer birçok suç gibi yasa dışı uygulamaları engellemek veya kısıtlamaktır. Abreu, “Bu pazarın büyük çoğunluğunu oluşturan yasal, yasal bir pazar var, ancak istisnalar var” dedi.

Abreu, ilk olarak 2019’da incelemeye sunulan önerilen tasarının orijinal yazarıdır. Tasarı, neyin önemli olduğu ve neyin sanal bir varlık oluşturduğunun alacalı yönlerini tanımlar ve bir sanal varlık olarak faaliyet gösteren bir firma arasındaki farkları hesaba katar. komisyoncu veya borsa veya kripto gibi sanal ve dijital varlıklarla tabana temas eden diğer benzer kıyafetler.

Tasarıya göre, bir kripto komisyoncusu veya borsası, müşterilerinin veya kullanıcılarının “finansal hizmetlere ve hükümlere katılmalarını” ve sanal varlıklar ile fiat para birimleri arasında ve ayrıca sanal varlıklar arasında takas yapmalarını sağlayan bir tüzel kişilik olarak faaliyet gösteriyor. bir platformda işlem gören diğer benzer sanal varlıklar. Tasarı ayrıca bir borsa veya komisyoncu için saklama ve aktarma yetkilerini de içeriyor.

Tasarı ayrıca Brezilya Federal devlet kurumlarından hangisinin sanal varlıklar üzerinde özel yargı yetkisine sahip olması gerektiğini belirlemeyi de içeriyor. Abreu’ya göre, bu görev büyük olasılıkla taslağın geliştirilmesinde aktif olan ülkenin Merkez Bankası’na verilecek.

Tasarıya göre, bir sanal varlık (VA), “elektronik yollarla alınıp satılabilen veya aktarılabilen ve ödeme yapmak veya yatırım amacıyla kullanılabilen değerin dijital temsilidir”.

“Düzenleme ile kripto para birimi daha da popüler hale gelecek. Bu düzenleme onaylandıktan sonra, süpermarkette, ticarette, araba galerisinde giderek daha fazla benimsenmesi yönünde bir eğilim var.” Abreu hisseleri

Tasarı kabul edilirse, Brezilya’yı, turizm endüstrisinin tanıtılmasından bu yana en az %30 büyüdüğünü gören El Salvador liderliğindeki girişimlerle benzer bir yol izleyerek kripto para birimleri ve diğer dijital varlıklar için düzenleme sağlayan ikinci Latin Amerika ülkesi olarak işaretleyecek. Yasal ödeme aracı olarak Bitcoin (BTC). El Salvador ve Brezilya’nın yanı sıra Küba, kripto ve dijital varlıkların kullanım durumlarını tanımaya ve düzenlemeye yardımcı olacak kurallar da getirdi ve yayınladı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu