Bitcoin Haberleri

Brezilya Polisi Bitcoin Borsası Soruşturmasında 33 Milyon Dolarlık BTC Ele Geçirdi

Brezilya polisi kara para aklama soruşturmasında 33 milyon dolara el koydu.

İddia edilen kara para aklama operasyonu, kendi aralarında ve kripto borsaları arasında para aktaran 17 sahte şirketi içeriyordu.

İddia edilen kara para aklaPolis, kripto borsalarının her şeyi bildiğini iddia ediyor.

Brezilya polisi kara para aklama operasyonunda 172 milyon Brezilya reali (33 milyon ABD doları) ele geçirdi.

22 Temmuz’da yapılan bir polis açıklamasına göre, “Borsa Operasyonu” olarak adlandırılan dolandırıcılık soruşturması, Sao Paulo’nun Diadema belediyesinde ve başkentin kendisinde altı arama emrini kapsıyordu.

Soruşturma halen devam ediyor ancak polis, bir dizi kripto para borsasının çetelerin kara para aklamasına yardımcı olduğunu iddia ediyor.

Polis, kripto borsaları aracılığıyla para aklamak için suçlular tarafından kurulan 17 sahte şirket buldu. Suçlular paralarını yıkadıktan sonra parayı offshore hesaplarına göndermeyi planladılar.

Polis, beş ay boyunca bir kripto borsasının altı hayali şirketten 1,93 milyon dolar akladığını ve diğer sekiz şirketin 2,9 milyon dolarlık kripto para aldığını söyledi.

Polis, kripto borsalarının bu fonların kaynağını veya şirketlerin doğruluğunu doğrulamadığını söyledi.

Mahkemeler, bu şirketlerin ve soruşturmayla bağlantılı iki kişinin mal varlıklarına el koydu.

Bu ayın başlarında, Brezilya polisi , 7.000 kurban bırakan en az 1.5 milyar Brezilya realinin (yaklaşık 300 milyon dolar) zimmete geçirildiği iddiasıyla ilgili bir soruşturma olan “Operation Daemon”u tamamladı.

Polis, ülkede “Bitcoin Kralı” olarak bilinen ve şirkete fonlarıyla güvenen herkese olağanüstü kârlar vaat eden bir saklama şirketi olan Bitcoin Banco Group’un başındaki Cláudio Oliveira’yı tutukladı, ancak firma 7.000 Bitcoin kaybettiğini iddia etti. 2019’un sonunda. Polis, planın bir parçası olduğunu iddia ediyor.

Brezilya polisinin Daemon Operasyonunu bitirmesi üç yıl sürdü. Ancak Operasyon Değişimi daha yeni başladı.

 

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu