Federal Reserve Board (FED)HaberlerKripto Para Haberleri

Boston Fed İlk CBDC Araştırmasını Yayınladı – Kriptodan Daha Mı İyi? – Kripto Haber

Boston Fed İlk CBDC Araştırmasını Yayınladı - Kriptodan Daha Mı İyi? - Kripto Haber

ABD’nin işlemleri hızlandırmak, ödeme sürelerini iyileştirmek ve sınır ötesi ödemeleri çok daha kolay hale getirmek için kendi merkez bankası dijital para birimini (CBDC) geliştirmesi hakkında çok konuşuldu.

Çin kendi dijital yuanını kuruyor ve şimdiye kadar onunla birkaç pilot çalıştırdı. Birçoğu, kripto madenciliği yasağının ve ülkedeki tüm kripto işlemlerinin kendi dijital para biriminin yolunu yumuşatmak için olduğuna inanıyor.

Şimdiye kadar, Fed’den gelen sesler, dijital doların ABD için gerçekten tercih edilen yol olmadığı yönündeydi. Ancak, bu bir sis perdesi gibi görünmeye başlıyor ve dünkü duyuruyla birlikte, perde arkasında çok fazla çalışma yapıldığı görülüyor.

Boston Fed tarafından yayınlanan gurur verici açıklamada, saniyede 1,7 milyon işlemi destekleyebilmenin yanı sıra, çoğu işlemin iki saniyeden daha kısa sürede sonuçlandığı söyleniyor.

Piyasa İzleme tarafından Fed haberlerini bildiren bir makalede , performansın “popüler kripto para birimlerinden çok daha üstün” olduğu söyleniyor. Aynı makale, bitcoin’in saniyede yalnızca 7 işlemi nasıl gerçekleştirebileceğini vurgularken, ethereum 25 ile sadece biraz daha iyi.

Dikkatinizi Çekebilir: Web3 Oturum Açmalarının Geleceği…E-Posta Ve Parola Mı?! – Web 3.0 Haberleri

Makalenin bahsetmediği şey, her şeyin sonunda, Federal Rezerv’in ABD para sisteminin işleyişini 2013’te devralmasından bu yana değerinin %96’sından fazlasını kaybetmiş bir para birimine sahip olacağımızdır.

ABD’yi ve özellikle orta ve alt sınıflarını, aşırı enflasyon ve hızla azalan satın alma yoluyla dizlerine getiren tamamen aynı borç tabanlı sistemse, tüm bu harika başarılara merkez bankası dijital dolarında sahip olmak iyi mi? güç?

Son olarak, ana akım medyada önerilen yeni Fed parasının aslında bir kripto para birimi olduğu, ancak diğer kripto para birimlerinden çok daha üstün bir versiyon olduğu yönünde bir tema var gibi görünüyor.

Yukarıda bahsedilenlerin yanı sıra, kripto para birimlerinin çoğu sınırlı bir token arzına sahiptir. Gittikçe daha fazla token piyasaya zorla kabul ettirilemez, bu da onları elinde tutanların değerini azaltır.

Bitcoin, ethereum veya diğer kripto para birimlerinin çoğuna sahipseniz, bunlar sizindir. Onlar sizden alınamaz. Siz kelimenin tam anlamıyla kendi bankanızsınız, aracılar olmadan ve hiçbir merkezi banka yapamazsınız demeden istediğiniz kişiye ödeme yapabilirsiniz.

Sonsuz sayıda değersiz itibari kağıt yığını veya bir klavyeye tıklamalar, ana akım medyaya, hükümetlerin, bankaların ya da güçlerin istediği gerçeğin versiyonunu yazması için para ödenebileceği anlamına gelir.

Finansal sistemde gerçekte neler olduğunu keşfedecek kadar ‘uyanmış’ biri, durumun gerçekte ne olduğuna dair soğuk, sert gerçek hakkında kendilerini eğitmek için ciddi bir zaman harcamalıdır. Bunu yapmamak, ileride uzun ve zorlu bir yol anlamına gelebilir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu