HaberlerKripto Para Haberleri

Borsaların Google Reklam Yasakları Kalktı

Medya devi Google, kripto ile ilgili belirli reklamlara yönelik yasağını kaldırarak, merkezi kripto para borsalarının ve dijital cüzdanların hizmetlerini ABD’deki platformunda tanıtmasına izin verdi.

Şirketin ” Finansal ürünler ve hizmetler politikasına ilişkin güncelleme ” uyarınca “Amerika Birleşik Devletleri’ni hedefleyen Kripto Para Birimi Borsaları ve Cüzdanları sunan reklam verenler, aşağıdaki gereksinimleri karşıladıklarında ve Google tarafından sertifikalandırıldıklarında bu ürün ve hizmetlerin reklamını yapabilirler “.

Bu nedenle, kriptoyla ilgili reklam verenlerin Google’dan sertifika alabilmek için hâlâ birkaç koşulu karşılaması gerekiyor. Yani, firmaların ya Mali Suçları Uygulama Ağına (FinCEN) bir “para hizmetleri işletmesi” olarak kayıtlı olmaları, ya da en az bir ABD eyaletine para aktarıcı olarak lisans vermeleri ya da federal ya da eyalete bağlı bir banka kuruluşu olmaları gerekir.

Ancak bu kriterlerin ayrıntıları yeni değil. Haziran ayında Google , güncellenen reklamcılık politikasını özetledi ve etkilerinin 3 Ağustos’ta yürürlüğe gireceğini ekledi.

Ek olarak, kripto reklamverenleri ilgili tüm yasal gerekliliklere (eyalet düzeyinde veya federal düzeyde) ve Google Ads politikalarına uymalıdır.

Aynı zamanda, Google, 3 Ağustos’ta kripto ile ilgili tüm önceki sertifikaları iptal etti, bu da borsaların ve cüzdanların yenileri için başvurması gerektiği anlamına geliyor (henüz yapmamışlarsa).

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu