Bored Ape Yacht Club (BAYC)HaberlerNFT Haberleri

Bored Ape NFT’lerinin Kurucuları Açıklandı

Bored Ape NFT'lerinin Kurucuları Açıklandı

Dünyanın en popüler NFT koleksiyonlarından biri olan ve maymun görüntülerinden oluşan Bored Ape Yacht Club koleksiyonunun arkasında kimlerin olduğu ortaya çıktı. Raporlara göre, milyonlarca dolarlık koleksiyonun arkasında iki Floridalı adam var.

Dünya çapında devam eden tartışmalara rağmen NFT’lerin popülaritesi her geçen gün artıyor. Birçok kişi milyonlarca dolar ödenen bu dijital varlıkları ‘saçma’, bazıları ise kara para aklama aracı olarak tanımlıyor. Buna rağmen, birçok NFT koleksiyonuna astronomik ücretler ödenmeye devam ediyor. Bu koleksiyonlardan belki de en ünlüsü ‘Bored Ape Yacht Club‘ koleksiyonu. her biri farklı 10.000 maymun Nadirliklerine bağlı olarak, bu NFT’ler yüzbinlerce hatta milyonlarca dolara satın alınır.

Farklı sektörlerden birçok ünlü isim de bu koleksiyondan eserler satın aldı. Geçen hafta ünlü şarkıcı Justin Bieber’ın tek bir Bored Ape görüntüsü için 1.3 milyon ödediğini sizlerle paylaşmıştık. Ayrıca Eminem’den önce, Post Malone, Stephen Curry, Paris Hilton, Logan Paul, Mark Cuban, Gwyneth Paltrow gibi birçok farklı alanda başarılı isimler koleksiyondan eserler satın aldı. Ayrıca Adidas gibi dev firmalar da koleksiyonla ortaklık yaptıklarını duyurdu.

Dikkatinizi Çekebilir: Kripto ve Meta Dünyasının En İyi Oyun Coinleri

Florida’dan iki adam koleksiyonun kurucuları.

Bu kadar büyük popülerliğe rağmen, koleksiyonun arkasında kimin olduğu bilinmiyordu. Ancak gelen yeni haberler, bu durumun kısmen de olsa artık bir sır olmadığını gösteriyor. BuzzFeed News tarafından yayınlanan haberde, milyonlarca dolar ödenen bu koleksiyonun arkasında ABD’nin Florida eyaletinde yaşayan iki adam olduğu belirtildi. Açıklamalara göre bu isimlerden biri Twitter’da şunları söyledi: Gargamel’in yazar ve editörü Greg Solano olarak biliniyor . Diğeri Twitter’da. ‘Gordon GonerWylie Aronow takma adıyla bilinir .

BuzzFeed tarafından yayınlanan haberin ardından ikili, kimliklerini gizli tuttukları ve NFT paylaşımları yaptıkları Twitter hesaplarında haberi doğrulayarak, fotoğraflarını ve bir Bored Ape parçasını yan yana paylaştı. ‘Ben Web 2’de, ben Web 3’te‘ ifadelerini kullandı. Ayrıca BuzzFeed, yazısında koleksiyonun lansmanını yapan Yuga Labs adlı şirketle temasa geçtiğini ve CEO Nicole Muniz’in Solano ve Aoronow’un kurucu ortak olduğunu doğruladığını belirtti.

ALAKALI HABERLER

ABD’den NFT’lere ‘Terörizm ve Kara Para Aklama’ Uyarısı: Yeni Riskler Artabilir

Son olarak belirtmek gerekir ki maymunları çizenler bu ikisi değildir. Kaynaklara göre bu popüler koleksiyonun baş sanatçısı 27 yaşında. Seneca adında bir kadın. Solano ve Aronow’un yanı sıra iki kurucu ortağın daha olduğu da belirtiliyor. The Verge No Sass ve Emperor Tomato Ketchup’a göre , milyonlarca dolarlık koleksiyonun arkasında, takma ad kullanan kimliği belirsiz iki kişi daha var.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu