Bora Coin (BORA)NasılNedirRehber

BORA Coin nedir? Bu İyi Bir Proje mi?

BORA Coin nedir?

Web sitesine göre BORA, merkezi olmayan bir eğlence platformudur. Bu platform, dijital içerik paylaşmakta ve üyelerine teşvikler vermektedir. BORA projesi, ERC20 tabanlı bir belirteç projesine sahip bir katman-2 platformudur.

Bu projenin amacı, oyunları ve dijital içeriği dolaştırarak mevcut sorunları çözmek ve çift blok zinciri ağı ve ana token aracı kullanarak kullanıcı iletişimini kolaylaştırmaktır. Daha önce de belirtildiği gibi, jetona BORA jetonu denir.

BORA , kodlayıcılar için blok zinciri teknolojisi kullanılan içeriği (BApp’ler) verimli bir şekilde oluşturmak için belirteç bağlantıları ve akıllı sözleşmeler gibi blok zinciri tabanlı teknolojileri desteklemektedir . Oluşturulan bu dijital içerikler BORA EKOSYSTEM ortamı kullanılarak kullanıcılara ulaştırılır. Şu anda BORA, oyun, müzik, video gibi BT eğlence alanından başlayarak farklı hizmet ve kuruluşlarda mimarlarla birlikte çalışıyor ve Büyük Veri eğitimini kullanan BİT işletmesi gibi diğer girişimler.

Dikkatinizi Çekebilir: KYC Nedir? Neden Kimlik Doğrulanıyor?

BORA Coin: Nasıl çalışır?

Daha önce de belirtildiği gibi BORA, içeriğin güvenli ve verimli bir şekilde dağıtılmasını sağlayan ve dijital varlıkların blok zincirindeki önemini yayan bir çözüm sunar. Ayrıca BORA platformu, içerik oluşturucular ve sağlayıcılar tarafından otonom blok zinciri uygulamasına izin vermek için mimari kullanılarak oluşturulmuştur.

BORA platform yapısı, dahili bir blok zincirinden (BORA Zinciri) ve eşzamanlı olarak bağlanan Ethereum genel blok zincirinden oluşur. Perakende içerik uygulama hizmetleri için gereken yüksek işlem hacmini ve genişletilebilirliği sağlar.

Bunu yazarken, BORA fiyatı 24 saatlik 53.131.095 USD işlem hacmiyle 0.963896 USD seviyesinde bulunuyor. 830.155.458 USD piyasa değerine sahiptir. 861.250.000 BORA madeni para dolaşım arzı ile.

BORA, bir Ethereum ana ağı ve çok sayıda yan zincir koleksiyonundan oluşan ikili bir blok zinciri sistemi kullanır. Her bir yan zincir koleksiyonu 2.200 TPS (saniyede işlem) çalıştırabilir. Yapı modüler ve verimli bir şekilde genişletilebilir. Örneğin, beşli bir yan zincir, 11.000 TPS (2.200 TPS x 5) kapasiteyi işleme konusunda yetkin olacaktır. Ayrıca yan zincir geliştirmenin yapısal bir sınırı yoktur, bu nedenle farklı yan zincir koleksiyonlarını kullanarak uygulama süresiz olarak artabilir.

Whitepaper’a göre , BORA ortamı dualistik bir sisteme sahiptir ve BORA Zinciri üzerinde dahili token ‘BORA Point’ kurulmuştur. BORA Token, borsalar aracılığıyla gönüllü olarak değiş tokuş edilebilir ve piyasa değerine sahiptir, BORA Point ise platform ortamında dağıtım için tokenlerdir.

Her ikisi de blok zincir teknolojisi üzerine kurulmuş kripto para birimleri olduğundan, iç ve dış jeton teknolojik konfigürasyonları açısından neredeyse eşdeğerdir, ancak BORA Point’in BORA Blok Zinciri içinde tek başına ele alınması ve yalnızca platform ortamında dağıtılabilmesi açısından farklıdır. BORA Belirteçleri orijinal olarak Ethereum ana ağı tarafından geliştirilmiştir, ancak BORA Noktası yalnızca halihazırda geliştirilmiş BORA Simgesi üzerindeki kullanım transferi talepleri ile geliştirilir.

Yani BORA ortamında oyun oynamak isteyen kullanıcılar BORA Token’larını BORA Point olarak değiştirebilirler. Bir transfer teklifi kabul edildiğinde, ‘BORA Token Yöneticisi’ talep edilen miktara göre BORA Point’i geliştirir ve talep edilen BORA Token’ları saklanmak üzere kullanıcıdan alınır. Kullanıcılar kendilerine tahsis edilen BORA Puanını kullanarak oyunu oynayabilirler. Kullanıcılar ayrıca tutulan BORA Point’i istedikleri zaman BORA Token’a taşıyabilir. Bunu sağlamak için BORA Token Yöneticisi, BORA Point’in tutulan bakiyesinden talep edilen BORA Token’ı alır ve kullanıcıya teslim eder. BORA Noktası elde edilir ve kaybolur.

Yazılan makalede geçen bilgiler, yorumlar, olumlama veya olumsuz tüm eleştiriler bir tavsiye niteliği taşımamaktadır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu