HaberlerKripto Para Haberleri

Boost Insurance, Bireylere Kripto Cüzdanları İçin Koruma Sağlayan Crypto Shield’i Başlattı

Bireylere kripto para hırsızlığına karşı koruma sağlayan yeni bir sigorta ürünü bugün piyasaya sürüldü. Crypto Shield, kripto para piyasası için sigorta teknolojisi ve düzenlenmiş sigorta ürünleri sağlayan bir insurtech olan Boost Insurance tarafından desteklenmektedir.

Crypto Shield, özellikle kripto para birimi perakende tüccarları için özel olarak tasarlanmış ilk sigorta ürünüdür ve bireylerin, belirli koruyucular tarafından tutulan kripto cüzdanları için koruma satın almalarına olanak tanır.

Mevcut ürünlerdeki operasyonel boşluklara bir çözüm olarak ortaya çıkan sigorta ürünü Crypto Shield, Breach Insurance ve Boost Insurance arasındaki ortaklığın sonucudur.

Dikkatinizi Çekebilir: Finansal Sistemin Son Günlerindeyiz – Kripto Sizin Çıkış Biletiniz

Boost sigortası, ABD genelinde P&C sigorta ürünleri geliştirmek ve satmak için lisanslıdır; Breach Insurance, kripto para piyasası için sigorta teknolojisi ve düzenlenmiş sigorta ürünleri sağlayan Boston merkezli bir insurtech şirketidir.

Breach’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Eyhab Aejaz, lansman hakkında şunları söyledi:

“Erken aşamadaki insurtech’lerin temel operasyonel boşlukları var ve Boost ve Relm ile olan ortaklıklarımızın yanı sıra birbirini tamamlayan ilişkiler bulmak heyecan vericiydi. Boost’un derin uzmanlığı ve bir hizmet olarak sigorta altyapısı platformu ve Relm’in endüstri lideri kripto reasürans yetenekleri, Breach’i güzel bir şekilde sunulan bir müşteri deneyiminde piyasaya son derece karmaşık bir sigorta ürünü getirecek şekilde konumlandırdı.”

Relm CEO’su Joe Ziolkowski şunları ekledi:

“Relm’in ABD’nin perakende cüzdan sahipleri için ilk kripto para birimi sigorta ürününü reasürans sağlamak için Boost ve Breach ile ortaklığı, kripto ve blok zinciri teknolojilerinin gelişimini desteklemede önemli bir kilometre taşıdır. Relm’in reasürans hizmeti, bu devrim niteliğindeki ürünü piyasaya sürme kapasitesi sağlıyor ve ilk kez bireylerin sektörde kendi koruma seviyelerine ulaşmalarını sağlıyor.”

Breach and Boost, Trisura Specialty Insurance Company tarafından imzalanan ve Crypto Shield’i reasürans sağlayan Bermuda merkezli bir girişim olan Relm Insurance Ltd. ile de ortaklık kurdu.

Grup, Crypto Shield’in 50 eyalette tüm düzenleyici ve uyumluluk standartlarını karşılayacağını ve politikayı elinde bulunduran kişilere, emanetçi ihlal edilirse veya bir sosyal mühendislik saldırısına maruz kalırsa, politikalarının değeri için geri ödeneceğini söyledi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu