Bitcoin Haberleri

Boğa Sezonu Geciktikçe Bitcoin İşlem Ücretleri 2020 Fiyatlarına Düştü

Boğa Sezonu Geciktikçe Bitcoin İşlem Ücretleri 2020 Fiyatlarına Düştü

  • Bitcoin’in ortalama işlem ücreti bugün 4 doların altında.
  • 21 Nisan’da Bitcoin, en yüksek ortalama işlem ücretini 62.78$ olarak belirledi.
  • Bitcoin ağının bilgi işlem gücü son üç aydır düşüyor.

Bitcoin’deki ortalama işlem ücreti bugün 3.92 dolar, bu da 21 Nisan’da belirlenen bu yılın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 62.78 dolardan keskin bir düşüşe işaret ediyor.

BitInfoCharts’a göre işlem ücretlerinin bugün olduğu kadar düşük olduğu son zaman, Bitcoin’in ortalama işlem ücretinin 3,61 dolar olduğu geçen yıl 23 Aralık’taydı.

Hangi yönden bakarsanız bakın, Bitcoin mizaçlı bir yıl geçirdi. Nisan ayının astronomik ortalama ücreti, 12 yıllık tarihinde gerçekten oldukça anormaldi. Bitcoin’in kaydedilen en yüksek seviyelere yaklaştığı tek zaman, ortalama işlem ücretinin 52,18 $ olduğu 23 Aralık 2018’di.

Bitcoin, 14 Nisan’da tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 64,3 bin dolara ulaştı. O gün, ortalama işlem ücreti 29 dolardı. Sadece bir hafta sonra, ağda işlenmemiş 130.000’den fazla işlemle birlikte 62.79 dolarlık rekor işlem ücretlerini yakaladığı için Bitcoin’in fiyatı yaklaşık 55 bin dolara düştü .

Yüksek ücretler, kabaca yüksek etkinlikle ilişkilendirilme eğilimindedir. Herkes Bitcoin’e girmek için yarıştığında, madenci arzını geride bıraktıkları için ücretler yükseldi. Ve yatırımcılar çıkışa koştuklarında daha da yükseldiler.

Bugün Bitcoin’i çevreleyen haberler biraz daha az dramatik. Dünyanın en popüler cryptocurrency şu anda göre, $ 33.672 bir Bitcoin değerinde Nomics ve bu Nisan ayı ortasında onun huzurlu günler gelen keskin bir düşüş gösterebilir ederken, dün işlenen 2.37% kalmış.

Bitcoin kullanıcıları için, üç Çinli ödeme derneği, Çin Merkez Bankası’nın 2017’de kripto para birimi işlemleri yapan finans şirketlerine yönelik yasağına desteklerini yineledikleri Mayıs ayı ortasında işler kötüye gitti. Açıklamanın ardından Bitcoin değerinin %30’unu kaybetti ancak Çin’den gelen kötü haberler bununla da sınırlı kalmadı.

Çin, o zamandan beri Bitcoin madencilik operasyonları konusunda ülke çapında bir baskı uyguluyor . Hem Xinjiang hem de Sichuan’daki madenciler, devlet tarafından verilen kapatma emirlerine tabi tutuldu . Bazıları, Çin’in popüler kripto para birimlerinin kullanımını kendi merkez bankası destekli para birimi lehine sınırladığına inanıyor : şimdi Pekin’deki 3.000 ATM’de nakde dönüştürülebilen dijital yuan.

Bugünkü 97.53 Ehash/s hızında, Bitcoin’in hash oranı, BitInfoCharts’a göre ağın 93,5 Ehash/s’lik hızları kaydettiği 24 Mayıs 2020’den bu yana en düşük seviyede .

Görünüşe göre Bitcoin bir atalet durumunda.

Sorumluluk Reddi :
YAZAR TARAFINDAN İFADE EDİLEN GÖRÜŞLER VE GÖRÜŞLER YALNIZCA BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE FİNANSAL, YATIRIM VEYA DİĞER TAVSİYE NİTELİĞİNDE DEĞİLDİR.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu